Technologie » Komputery

Kaspersky Anti-Virus for Mac preferowaną ochroną wśród użytkowników Maków

Kaspersky Anti-Virus for Mac preferowaną ochroną wśród użytkowników Maków
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Anti-Virus for Mac jest najlepiej sprzedającym się w Europie rozwiązaniem bezpieczeństwa dla komputerów Mac według uznanej na świecie niemieckiej firmy zajmującej się badaniem rynków, "Gesellschaft für Konsumforschung", GfK.

"Od wprowadzenia na rynek nowego rozwiązania w październiku 2009 roku Kaspersky Lab zdobył ponad 45% udział w rynku francuskim, niemieckim, brytyjskim, włoskim, hiszpańskim oraz holenderskim, sprzedając więcej produktów niż konkurencji" - powiedział Andreas Lamm, dyrektor wykonawczy Kaspersky Lab Europe. Badanie zostało przeprowadzone przez GfK w okresie od listopada 2009 roku do lutego 2010.

"Jesteśmy zadowoleni z reakcji rynku na nasz pierwszy produkt dla systemu Mac OS, Kaspersky Anti-Virus for Mac" - powiedział Wartan Minasjan, starszy menedżer produktu z Kaspersky Lab. "Produkt ten okazał się szczególnie popularny wśród osób współdzielących sieci i pliki z użytkownikami komputerów PC - jest to kanał rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania, na którym szczególnie skupiliśmy nasze wysiłki. Nieustannie pracujemy nad tworzeniem nowych produktów bezpieczeństwa dla systemów Mac OS".

Użytkownicy komputerów Mac stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem cyberprzestępców - wzrasta liczba wykorzystywanych programów firmy Apple, a komputery Mac w coraz większym stopniu współpracują z komputerami PC. Kaspersky Anti-Virus for Mac nie tylko chroni komputery Mac przed wirusami, robakami i trojanami. Zwalcza również zagrożenia dla systemu Windows i Linux. Komputery Mac oferują cyberprzestępcom nowe ścieżki dostępu do Sieci i portali społecznościowych wykorzystywanych do rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania przeznaczonego dla komputerów PC.

Kaspersky Lab zaprojektował swój produkt, tak aby jego interfejs miał stylistykę makową, ułatwiając konfigurację i użytkowanie zarówno nowicjuszom jak i bardziej doświadczonym użytkowników. Informacje o stanie ochrony oraz niezbędnych działaniach użytkownika są prezentowane w przejrzystym graficznym formacie. Produkt zawiera zautomatyzowany moduł, który pozwala programowi na automatyczne podejmowanie decyzji, dzięki czemu nie przeszkadza użytkownikowi zbędnymi pytaniami.

Więcej informacji o programie Kaspersky Anti-Virus for Mac można znaleźć na stronie: http://www.kaspersky.pl/anti-virus-for-mac.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »