Technologie » Komputery

Kaspersky Internet Security uzyskuje rewelacyjny wynik w niezależnym teście

Kaspersky Internet Security uzyskuje rewelacyjny wynik w niezależnym teście
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Internet Security 2014, produkt bezpieczeństwa przeznaczony dla użytkowników domowych, uzyskał najlepsze wyniki w teście Malware Removal Test przeprowadzonym w październiku i listopadzie przez niezależne laboratorium AV-Comparatives.

W teście oceniano, w jakim stopniu produkty bezpieczeństwa mogą pomóc komputerowi „wyleczyć się” po infekcji, która miała miejsce przed zainstalowaniem ochrony.   

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Eksperci z AV-Comparatives wybrali do testu 11 próbek szkodliwego oprogramowania. Kolekcja próbek była celowo niewielka, tak aby dla każdego szkodliwego programu był wymagany inny proces leczenia. Podczas testu komputer był infekowany każdą próbką po kolei, a następnie instalowano na nim rozwiązanie bezpieczeństwa. Eksperci ocenili 16 produktów bezpieczeństwa dla użytkowników domowych różnych producentów.  

 

Po każdym etapie testu analitycy oceniali każdy produkt według dwóch kryteriów: czy potrafi zneutralizować szkodliwy program i czy wymagana jest interwencja użytkownika. Aby uzyskać komplet punktów, rozwiązania bezpieczeństwa musiały usunąć szkodliwy program i cofnąć wszelkie zmiany, których dokonał w systemie (stworzone pliki, wpisy w rejestrze systemowym itd.). Produkty, które nie usunęły szkodliwego oprogramowania, otrzymały najniższą ocenę. Pod względem interakcji użytkownika najwięcej punktów przyznawano za automatyczne leczenie nie wymagające interwencji ze strony użytkownika, natomiast konieczność skontaktowania się z działem pomocy producenta oznaczała słaby wynik.

 

Kaspersky Internet Security uzyskał idealny wynik w teście, za co laboratorium
AV-Comparatives przyznało mu ocenę Advanced+. Produkt zneutralizował i usunął każdy szkodliwy program, który był zainstalowany i działał na komputerze. Interwencja użytkownika była wymagana tylko jeden raz w celu wyleczenia trojana blokującego dostęp do pulpitu systemu Windows – wbrew warunkom określonym w metodologii testowej – dlatego do wyleczenia infekcji wykorzystano
Kaspersky Rescue Disk. Kaspersky Rescue Disk to wyspecjalizowane, bezpłatne narzędzie do odzyskiwania dostępu do systemu zainfekowanego najbardziej skomplikowanymi szkodliwymi programami.   

 

„Użytkownicy często nie myślą o zabezpieczeniu się przed cyberzagrożeniami, dopóki nie padną ich ofiarą” – powiedział Nikita Szwecow, dyrektor działu Anti-Malware Research, Kaspersky Lab. „W teście AV-Comparatives odtwarzana jest sytuacja występująca w prawdziwym życiu: komputer został już zainfekowany i przed rozwiązaniem bezpieczeństwa stoi zadanie obejścia wbudowanych w szkodliwe oprogramowanie mechanizmów autoochrony, całkowitego usunięcia zagrożenia i – co równie istotne – cofnięcie wszelkich ingerencji w konfigurację systemu operacyjnego. Wyniki testu pokazują, że Kaspersky Internet Security potrafi skutecznie ‘wyczyścić’ system operacyjny, nawet jeśli został zainstalowany już po infekcji”.      

 

Na krótko przed swoim triumfem w opisywanym badaniu Kaspersky Internet Security 2014 otrzymał wyróżnienie Advanced+ w teście AV-Comparatives poświęconym wpływowi ochrony na wydajność komputera. Oba wyniki potwierdzają, że Kaspersky Internet Security potrafi utrzymać wysoki poziom ochrony przy minimalnym wpływie na zasoby systemowe.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie
http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »