Technologie » Internet

Kaspersky Lab gospodarzem pierwszego corocznego forum cyberbezpieczeństwa

Kaspersky Lab gospodarzem pierwszego corocznego forum cyberbezpieczeństwa
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab zorganizuje swoje pierwsze forum cyberbezpieczeństwa na szczeblu rządowym, które odbędzie się 4 czerwca 2013 r. w Ronald Regan Building w Waszyngtonie. Tegoroczna impreza inauguracyjna będzie skoncentrowana na najbardziej palących z obecnych wyzwań dotyczących cyberbezpieczeństwa.

Do najważniejszych kwestii, które będą poruszane na forum, należą: ochroną krytycznej infrastruktury, minimalizowanie zagrożenia ze strony zaawansowanych cyberataków oraz zwiększenie współpracy między ekspertami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, osobami odpowiedzialnymi za tworzenie międzynarodowej polityki oraz liderami w dziedzinie usług technologicznych, finansowych i obrony.        

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Podczas forum wystąpi grono wybitnych osobistości, w tym emerytowany generał Michael Hayden, były dyrektor CIA i NSA; Ronald K. Noble, sekretarz generalny INTERPOLu; Howard A. Schmidt, były koordynator ds. cyberbezpieczeństwa Administracji Obamy; oraz Jewgienij Kasperski, założyciel i dyrektor generalny Kaspersky Lab.      

 

Komentując nadchodzące wydarzenie, Howard Schmidt powiedział: „Dzisiejszy globalny krajobraz cyberbezpieczeństwa nieustannie ewoluuje, ponieważ stale powstają nowe zagrożenia i techniki ataków. Wraz z ciągłym rozwojem i rozszerzaniem innowacji technologicznych na świecie zwiększa się jednocześnie złożoność i ryzyko dla bezpieczeństwa. Osoby decyzyjne i urzędnicy na szczeblu federalnym muszą stale współpracować z ekspertami ds. bezpieczeństwa IT i obrony, aby poznać nasze słabe punkty i zabezpieczyć je poprzez zintegrowanie technologii ochrony z naszą globalną i krajową infrastrukturą bezpieczeństwa IT”.

 

Podzielając opinie Howarda Schmidta, Jewgienij Kasperski powiedział: „W chwili obecnej krytyczna infrastruktura globalna jest niezwykle podatna na ataki. Rozwój i implementacja rozwiązań bezpieczeństwa w celu zminimalizowania ryzyka będą przebiegać sprawniej dzięki większej synergii między sektorem publicznym a prywatnym. Sektor prywatny posiada know-how oraz narzędzia i technologie niezbędne do uzyskania pełnego obrazu krajobrazu zagrożeń. Musimy połączyć wysiłki w celu zapewnienia ochrony krytycznym zasobom światowym przed cyberdestrukcją i awariami”.

 

„W dzisiejszym destruktywnym i nieustannie ewoluującym krajobrazie zagrożeń cybernetycznych niezwykle istotne jest podejmowanie wspólnych inicjatyw przez przedstawicieli administracji, osoby kształtujące politykę, integratorów systemów i ekspertów w zakresie bezpieczeństwa IT w celu zwiększenia naszych możliwości cyberochrony, zarówno na poziomie narodowym, jak i globalnym” – powiedział Jim Jaeger, wicedyrektor działu cyberbezpieczeństwa General Dynamics Fidelis Cybersecurity Solutions. „Wydarzenie to pomoże zainicjować dyskusje dotyczące cyberbezpieczeństwa, prowadząc do dialogu obejmującego wymianę informacji pomiędzy różnymi społecznościami w celu wzmocnienia naszej infrastruktury cyberbezpieczeństwa na poziomie narodowym oraz lokalnym”.

 

Więcej informacji na temat forum zawiera strona www.kasperskygovforum.com.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »