Technologie » Internet

Kaspersky Lab oraz ISA łączą siły w celu poprawy ochrony infrastruktury krytycznej

Kaspersky Lab oraz ISA łączą siły w celu poprawy ochrony infrastruktury krytycznej
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab oraz International Society of Automation (ISA) ogłosili uruchomienie wspólnej inicjatywy edukacyjnej, której celem jest zwiększenie świadomości operatorów sprzętu automatyzacji przemysłowej w dziedzinie cyberzagrożeń.

W ramach tej inicjatywy projekt Kaspersky Industrial Protection Simulation zostanie włączony do oferty programów szkoleniowych ISA.

 

W dzisiejszym wysoce zautomatyzowanym świecie, w którym regularnie zdarzają się incydenty naruszenia bezpieczeństwa, takie jak rozprzestrzenianie szkodliwego oprogramowania BlackEnergy2 w złożonych środowiskach (w szczególności zarządzanych oprogramowaniem przemysłowym SCADA), nie wolno nie docenić znaczenia cyberbezpieczeństwa infrastruktury krytycznej.

 

Według danych statystycznych pochodzących z chmury Kaspersky Security Network do końca 2014 r. wykrywano miesięcznie około 13 000 incydentów, w których szkodliwy kod próbował infekować komputery obsługujące automatyczne systemy kontroli procesów, dostarczane przez firmy takie jak Siemens, Rockwell, Wonderware, General Electric, Emerson i inne.

 

Łącząc siły, Kaspersky Lab i ISA chcą promować rozwój wiedzy zarówno z dziedziny bezpieczeństwa informacji, jak i inżynierii wśród właścicieli i operatorów obiektów infrastruktury krytycznej.

 

„Szkolenie opracowane przez Kaspersky Lab zapewnia uczestnikom bezpośrednie doświadczenie w zakresie ochrony obiektów infrastruktury krytycznej przed cyberatakami z uwzględnieniem wszystkich niuansów. Co więcej, jest dostosowane do potrzeb specjalistów ds. IT, inżynierów oraz menedżerów najwyższego szczebla, którzy często nie dostrzegają potrzeby podjęcia specjalnych działań w celu zabezpieczenia produkcji, która już i tak jest atestowana w najszerszym możliwym zakresie. Sądzimy, że ta interaktywna symulacja wzbogaci naszą przyszłą ofertę szkoleń o czynnik realnego doświadczenia” – powiedział Dalton Wilson, dyrektor ISA Education & Certification.

 

Kaspersky Industrial Protection Simulation ma postać turowej gry strategicznej, w której uczestnicy mają za zadanie kierować wirtualnym obiektem infrastruktury krytycznej tak, aby działał bez zakłóceń. Celem tego ćwiczenia jest zapewnienie niezakłóconego i dochodowego działania obiektu znajdującego się pod coraz większą presją ataków cybernetycznych. Symulacja wykorzystuje przykłady z realnego życia i pokazuje, że bez jednorodnego pojmowania cyberbezpieczeństwa przez specjalistów IT oraz inżynierów odporność takiego obiektu na ataki jest daleka od optymalnej.    

 

„Specjaliści związani z infrastrukturą krytyczną to praktyczni ludzie, którzy nie mają w zwyczaju przyjmowania czegoś bezkrytycznie. Właśnie dlatego opracowaliśmy symulację Kaspersky Industrial Protection Simulation, za pomocą której obrazowo pokazaliśmy, w jaki sposób zapewnienie cyberbezpieczeństwa procesu technologicznego jest istotne nie tylko dla spokoju umysłu pracowników zajmujących się bezpieczeństwem IT, ale również stabilności finansowej całej firmy. Trudno przecenić wartość ISA w dziedzinie automatyki - organizacja ta wywiera wpływ na miliony inżynierów na całym świecie, zarówno w zakresie standardów, jak i przetwarzania wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszystkich aspektów automatyki, łącznie z cyberbezpieczeństwem. Dlatego cieszymy się, że ISA jest naszym partnerem” – powiedział Wiaczesław Borilin, menedżer ds. rozwoju biznesu, Kaspersky Lab.

 

Kaspersky Industrial Protection Simulation będzie stanowić interaktywny komponent procesu edukacyjnego dla uczestników szkoleń ISA, takich jak TS12 (Industrial Networking & Security) i TS20 (Advanced Industrial Networking and Cybersecurity).

 

Więcej informacji o projekcie Kaspersky Industrial Protection Simulation znajduje się na stronie http://www.kaspersky.com/industrial-security-cip.

 

Informacje o ISA

 

The International Society of Automation (www.isa.org) to stowarzyszenie zawodowe non profit, które ustanawia standardy dla specjalistów wykorzystujących inżynierię oraz technologię w celu usprawnienia zarządzania, zwiększenia ochrony oraz cyberbezpieczeństwa współczesnych systemów kontroli i automatyki wykorzystywanych w infrastrukturze krytycznej i przemysłowej. Założone w 1945 r., stowarzyszenie ISA opracowuje standardy szeroko wykorzystywane na całym świecie; certyfikuje specjalistów branżowych; zapewnia edukację i szkolenia; publikuje książki oraz artykuły techniczne; organizuje konferencje i wystawy; oferuje programy umożliwiające rozwój kontaktów i kariery przeznaczone dla 36 000 członków i 350 000 klientów na całym świecie. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.isa.org/about-isa/#sthash.y6yfaXmk.dpuf.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »