Gospodarka » Przemysł

KGHM Ecoren wyróżniony w konkursie innowacyjnych firm

KGHM Ecoren wyróżniony w konkursie innowacyjnych firm
Zobacz więcej zdjęć »
Już po raz kolejny KGHM Ecoren z sukcesem uczestniczył w ogólnopolskim konkursie „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju”. W tym roku wystartował w kategorii dużych firm, rywalizując z największymi krajowymi przedsiębiorstwami, i choć nie zdobył tytułu, otrzymał za swoją działalność wyróżnienie.

Ogłoszenie wyników dolnośląskiej edycji konkursu nastąpiło 19 listopada, podczas regionalnego seminarium „Innowacje bliżej nas", prowadzonego w biurowcu Cuprum Novum we Wrocławiu.

KGHM Ecoren wyróżniono wśród lokalnych firm, które sukcesywnie i z powodzeniem wdrażają nowatorskie technologie, a także inwestują w ludzi i w infrastrukturę. Jury konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2010", organizowanego cyklicznie przez Fundację Innowacji i Rozwoju, doceniło prowadzone przez spółkę inwestycje: uruchomienie linii do produkcji eluatów renowych oraz nowoczesnej fabryki renu metalicznego, jak również prowadzone badania mające na celu zagospodarowywanie w jeszcze większym stopniu odpadów przemysłowych. Wyróżnienie odebrał Adam Żurek, dyrektor departamentu rozwoju KGHM Ecoren.

 - Jest nam niezmiernie miło, że działalność Ecorenu została dostrzeżona przez jurorów tak prestiżowego konkursu i że wyróżniono nas spośród wielu ważnych i innowacyjnych firm. I choć w tym roku nie udało nam się zdobyć nagrody, to wyróżnienie na pewno zdopinguje nas do jeszcze ambitniejszej pracy po to, by móc zaprezentować jej efekty w kolejnej edycji - mówi Janusz Adamczyk, prezes zarządu KGHM Ecoren.

KGHM Ecoren po raz pierwszy w konkursie „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju" wystartował w minionym roku, od razu zwyciężając w dolnośląskiej edycji w kategorii „Innowacyjnej Firmy" w grupie średnich przedsiębiorstw. W tym roku zgłosił swój udział w gronie firm dużych.

Nagrodzone firmy oprócz prestiżowego tytułu mogą liczyć m.in. na promocję podczas różnych programów i inicjatyw podejmowanych przez Fundację Innowacji i Rozwoju oraz współpracujące z nią instytucje, a także na możliwość korzystania ze specjalnych programów kierowanych do uczestników.

Patronat nad konkursem objęli trzej ministrowie: gospodarki, rozwoju regionalnego oraz nauki i szkolnictwa wyższego, a także marszałkowie poszczególnych województw. W gronie patronów znajdują się również tak ważne dla Polski instytucje, jak Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowy Bank Polski czy Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »