Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Kiedy kupić latarkę czołową?

Kiedy kupić latarkę czołową?
Zobacz więcej zdjęć »
Latarki mocowane na kasku lub bezpośrednio na głowie to charakterystyczny element wyposażenia speleologów, górników i innych osób schodzących pod ziemię. Dzięki mocowaniu latarki na głowie uwalniamy ręce i oświetlamy przestrzeń znajdującą się na linii naszego wzroku.

To niezwykle wygodne rozwiązanie, z którego chętniej korzystają również turyści, miłośnicy trekkingu czy wspinaczki górskiej. Latarka czołowastanowi ciekawą alternatywę lub wartościowe uzupełnienie dla klasycznej latarki trzymanej w dłoni i warto się zaopatrzyć w taki sprzęt, jeśli planujemy jakiś rodzaj aktywności w słabo oświetlonym miejscu, gdy biegamy lub jeździmy rowerem po zmroku, gdy wybieramy się na górską wycieczkę czy zapuszczamy się w głąb lasu.

Czym jest latarka czołowa?

Nowoczesna latarka czołowa to urządzenie składające się z trzech elementów. Pierwszym elementem jest system oświetleniowy, współcześnie tworzony zwykle w oparciu o wydajne energetycznie diody ledowe, pasek mocujący i system zasilania. Większość dostępnych na rynku latarek czołowych wyposażona jest w bateryjny system zasilania, ale najbardziej profesjonalne modele tego typu urządzeń mogą być wyposażone w zasilanie akumulatorowe, co zmniejsza koszty użytkowania latarki i wydłuża czas jej działania. Ledowe oświetlenie latarek czołowych to wielka ich zaleta. Takie źródła światła zużywają mało energii, są bardzo wytrzymałe i charakteryzują się znacznie większą żywotnością niż żarówki typu tradycyjnego. Praktycznie każda współcześnie dostępna latarka czołowa wyposażona jest w moduł elektroniczny, który pozwala na zmianę trybu świecenia diod ledowych. Te mogą świecić światłem ciągłym lub migać z różną częstotliwością.

Kiedy sięgnąć po czołówkę?

Czołówka ze względu na niewielkie rozmiary zwykle nie oferuje tak dużej mocy świetlnej jak latarka typu tradycyjnego, może być jednak jej wartościowym uzupełnieniem. Latarka czołowa może przydać się każdej osobie, która wybiera się na biwak, ułatwiając rozłożenie namiotu czy rozpalenie ognia już po zapadnięciu zmroku. Czołówka przyda się również wszystkim miłośnikom trekkingu czy zwykłym turystom, którzy chętnie przemierzają pieszo górskie lub leśne szlaki. Po zapadnięciu zmroku czołówka ułatwi poruszanie się w terenie i jednocześnie będzie sygnalizowała obecność danej osoby na drodze, co minimalizuje ryzyko przypadkowego potrącenia - gdy pieszo poruszamy się po drodze. Latarki czołowe przydadzą się również wszystkim aktywnym osobom, które uprawiają jogging, jeżdżą na rolkach czy rowerach. Dzięki czołówkom takie osoby są lepiej widoczne, przez co ryzyko ich przypadkowego potrącenia przez auto staje się zdecydowanie mniejsze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 103439 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )