Gospodarka » Bezpieczeństwo

Kiedy należy skalibrować alkomat?

Kiedy należy skalibrować alkomat?
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że korzystanie z niesprawdzonego alkomatu nie ma większego sensu i podczas zakupów podejmuje decyzję o wyborze lepszego modelu alkomatu.

Problem w tym, że wciąż większość użytkowników zapomina o tym, aby przynajmniej raz w roku przeprowadzić profesjonalną kalibrację alkomatu, co powinno zostać wykonane w odpowiednim punkcie serwisowym.

  1. Kiedy jest potrzebna kalibracja alkomatu?
  2. Dlaczego należy regularnie przeprowadzać kalibrację alkomatu?
  3. W jaki sposób można zlecić kalibrację alkomatów?

Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, ile kosztuje kalibracja alkomatu, dlaczego każdy właściciel takiego sprzętu powinien o niej pamiętać oraz dowiesz się, gdzie można zlecić kalibrację alkomatów z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu w przystępnej cenie.

Kiedy jest potrzebna kalibracja alkomatu?

Szczegółowe informacje na temat tego, jak często należy korzystać z usługi kalibracji, można znaleźć w zaleceniach producenta konkretnego sprzętu. Serwis alkomatów zaleca jednak, aby kalibracja przeprowadzana była przynajmniej raz na 12 miesięcy lub co każde 500 dokonanych pomiarów. Dotyczy to jednak wyłącznie alkomatów elektrochemicznych, ponieważ w przypadku modeli półprzewodnikowych kalibracja powinna się odbywać raz na pół roku lub co około 200 pomiarów. 

Oczywiście niezależnie od tego, jak często należy kalibrować alkomat, warto wysłać go do sprawdzenia za każdym razem, gdy pojawi się podejrzenie nieprawidłowego działania urządzenia. Cena kalibracji może się różnić w zależności od posiadanego modelu (droższa będzie kalibracja alkomatów dowodowych), jednak zazwyczaj nie przekracza kilkudziesięciu złotych.

Dlaczego należy regularnie przeprowadzać kalibrację alkomatu?

Podczas kalibracji alkomatu bardzo często wykrywane są uszkodzenia sensora, które zaburzały wiarygodność wyników. Na szczęście naprawa alkomatów skutecznie rozwiązuje tego typu problemy. Warto więc mieć na uwadze, że tylko wykonywana przez doświadczony serwis kalibracja alkomatu daje gwarancję prawidłowego działania, dzięki czemu podczas pomiaru alkoholu wyświetlany będzie wiarygodny wynik.

W jaki sposób można zlecić kalibrację alkomatów?

Firma, która od lat wykonuje kalibracje alkomatu, umożliwia klientem dostarczenie sprzętu za pośrednictwem kuriera. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie neomaniak.pl/Kalibracja-alkomatu, natomiast klienci okolic Pabianic mogą dostarczyć alkomat osobiście i w ciągu 30 minut odebrać skalibrowany sprzęt.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »