Społeczeństwo » Społeczeństwo

Kiedy noc służy do zabawy

Kiedy noc służy do zabawy
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas dorastania następuje wiele zmian w człowieku, nie tylko pod względem jego wyglądu i rozwoju. W wielu przypadkach dorastająca osoba zmienia swoje zachowanie, szlifuje cechy charakteru i lubi robić rzeczy, o których nigdy by wcześniej nie pomyślała.

Kiedyś spotykanie ze znajomymi opierało się na spacerach w dzień. W dniu dzisiejszym jest to często weekendowe wychodzenie w grupce do klubu, bądź do baru. Niekoniecznie trzeba dużo pić, nie każdy preferuje imprezy, na których alkohol leje się litrami. Sam fakt, że tryb życia przestawia się na nocny, może spowodować różne zmiany w organizmie i jego funkcjonowaniu.

Kiedy człowiek większość swojego czasu spędza na przebywaniu ze znajomymi porą nocną, naraża się na problemy z zasypianiem. Mózg przyzwyczają się do aktywności w nocy i w momencie, gdy chce się to przerwać, to mogą nastąpić nieudogodnienia. Wejście w fazę snu może okazać się niezwykle problematyczne. Wiele nieprzyjemności z powodu problemów z zasypianiem jest spowodowane nieodpowiednim jedzeniem lub piciem. Składniki, jakie niektóre z nich zawierają, sposób, w jaki działają lub po prostu pora ich spożywania zdecydowanie nie wpływa korzystnie na nasz bezcenny sen. Wcześniejsze spożywanie alkoholu może tylko ten fakt pogorszyć. Głównie z tego powodu, że każdy rodzaj alkoholu jest moczopędny i zmusza osobę do częstych wizyt w toalecie.

Podczas nocnym wypraw przez miasto człowiek robi się głodny. Będąc ze znajomymi, nie często bywa się w restauracji. Młodzi ludzie wybierają fast foody. Tego typu jedzenie zawiera w sobie ogromną ilość tłuszczów. Tłuszcz podczas procesu trawienia pobudza wytwarzanie kwasów żołądkowych, które są powodem nieprzyjemnej i utrudniającej zaśnięcie zgagi. Nie należy również jeść gorzkiej czekolady. Przez to, że zawiera dużo kofeiny, może dodatkowo pobudzać organizm. Oczywiście dużym błędem jest spożywanie przed snem słodyczy. Przez fakt, że zawierają dużą dawkę cukru powodują problemy z zasypianiem. Kolejnym, bardzo dużym błędem, jest wypicie napoju energetycznego. Nie trzeba tłumaczyć, że służy on do pobudzania, więc wypicie go niedługo przed snem jest powodem bezsennej nocy. Taki sam problem może rodzić kawa, która przecież często pita z rana, służy do rozbudzenia organizmu, ale należy także uważać na czarną herbatę. Mocno zaparzona i gorzka może zawierać w sobie więcej kofeiny niż kawa i może powodować problemy z zasypianiem.

Jeżeli rzeczywiście popełnia się takie błędy, nie należy się dziwić, ze występować może problem z zasypianiem. Jeżeli jednak wyeliminowało się wszystkie te rzeczy z jadłospisu przed snem i nic nie pomaga, to można spróbować wypić ciepłe mleko, zaparzoną melisę, która uspokoją lub zjeść wiśnie, ponieważ tak samo, jak jedzenie może spowodować bezsenną noc, tak samo może pomóc. Wystarczy zwrócić uwagę na to, co się spożywa, w jakich ilościach i kiedy. Eliminując lub dodając odpowiednie pożywienie, można poprawić lub pogorszyć jakość zasypiania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »