Technologie » Telekomunikacja

Kiedy warto kupić etui na telefon?

Kiedy warto kupić etui na telefon?
Zobacz więcej zdjęć »
Kupując markowy telefon zwykle chcemy nacieszyć się jego efektownym wyglądem i rezygnujemy z zakupu etui, które ma chronić obudowę telefonu przed jej przypadkowym uszkodzeniem.

Niestety w większości przypadków brak etui bardzo szybko kończy się porysowaniem obudowy, przez co smartfon automatycznie traci na wartości i estetyce wyglądu.

Jeśli chcemy przed dłuższy czas cieszyć się nienagannym wyglądem telefonu, zamiast narażać na uszkodzenie jego obudowę, zapakujmy go w dopasowane do niego rozmiarowo etui. Etui do telefonów występują w tak dużej różnorodności wymiarów i kolorów, że z łatwością znajdziemy produkt pasujący do każdego smartfona. A kiedy jeszcze warto sięgnąć po etui na telefon?

Etui do biegania

W sprzedaży znajdziemy wiele specjalistycznych odmian pokrowców na telefony. Jedną z nich są etui na telefon do biegania. Takie etui posiada specjalistyczny system mocowania do ramienia lub dłoni, dzięki czemu osoba uprawiająca jogging nie musi rozstawać się ze smartfonem w czasie biegu (stroje do biegania rzadko wyposażone są w duże kieszenie na telefon, a poza tym bieg z telefonem w kieszeni jest niewygodny). Etui na rękę pozwala korzystać z wielu funkcjonalności telefonu podczas biegu, słuchać muzyki, prowadzić rozmowy telefoniczne czy monitorować na bieżąco przebieg jednostki treningowej – po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji. Tego typu etui do telefonów izolują od czynników środowiskowych, dzięki czemu umieszczony w ich wnętrzu smartfon nie jest narażony na ryzyko uszkodzenia przez działanie kurzu lub wilgoci. Etui do biegania nie tylko chroni telefon przed uszkodzeniem czy zawilgoceniem, ale także zapewnia wysoki komfort w czasie biegu.

Etui na rower

Ten rodzaj etui na telefon to doskonała opcja dla rowerzystów, którzy chcą mieć stały wgląd w przebieg trasy, którą przemierzają. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, smartfon może mierzyć także średnią i maksymalną prędkość jazdy oraz podawać inne użyteczne dla rowerzysty informacje. Tego typu etui do telefonów mocowane są do specjalnych uchwytów na kierownicę roweru, które minimalizują ryzyko uszkodzenia smartfona w czasie jazdy. Samo etui jest najczęściej wodoszczelne, posiada również zdolność do amortyzowania wstrząsów, co chroni delikatną elektronikę telefonu przed wibracjami.

Etui do pracy w terenie

Pracując w terenie narażamy naszego smartfona na działanie wilgoci, kurzu, niekiedy błota czy piasku, na działanie wysokich i niskich temperatur. Jeśli zależy nam na zabezpieczeniu smartfona przed tego typu niepożądanymi czynnikami środowiskowymi, warto sprawić mu odpowiednią osłonę. Na rynku znajdziemy specjalistyczne etui do telefonów, które zapewniają wysoki poziom ochrony przed wilgocią i brudem, przed upadkami z wysokości, przed działaniem wysokich i niskich temperatur. Tego typu pokrowce najczęściej mają specjalnie wzmacnianą konstrukcję i wykonane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które budują wokół telefonu nieprzepuszczalną barierę ochronną. Takie pokrowce to doskonały wybór dla osób pracujących w terenie, na przykład na budowie, a także dla osób aktywnych, które wiele czasu spędzają w podróży, nie rozstając się przy tym ze swoim telefonem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »