Firma » Finanse

Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę?

Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę?
Zobacz więcej zdjęć »
Pożyczka niektórym osobom kojarzy się głównie z bankami. Jednak bardzo popularne wśród pożyczkobiorców są tak zwane parabanki. Część osób woli właśnie tam skierować swoje kroki, gdy potrzebna jest gotówka. W jakich sytuacjach takie działanie jest jak najbardziej wskazane?

Gdy goni nas czas

To całkiem normalne, że niektóre wydatki spadają na nas znienacka. Wtedy też trzeba zorganizować potrzebne środki jak najszybciej. Tak się dzieje, gdy przytrafi się awaria w mieszkaniu, czy choroba dziecka. Pieniądze trzeba zdobyć natychmiast, nie można na nie czekać zbyt długo. Wtedy pożyczka pozabankowa będzie dobrym wyjściem z sytuacji, bo z reguły czas oczekiwania na gotówkę nie jest długi. To właśnie tym odznaczają się instytucje, o których mowa w artykule.

Kiedy potrzebna nam stosunkowo niewielka kwota

Tak naprawdę często zdarza się, że brakująca gotówka mieści się w kwocie kilkuset złotych. Rzadko kiedy po tak małe środki idziemy do zwykłego banku. Po prostu ilość czynności, które trzeba wykonać podczas całej procedury, często jest zbyt zajmująca, aby ubiegać się takie pieniądze. Dlatego właśnie w sytuacji, kiedy pożyczamy niewiele, nie ma sensu zwracać się do banku. Możliwość otrzymania potrzebnej gotówki i zwrócenie jej jednorazowo na przykład podczas kolejnej wypłaty jest niezwykle kusząca, ponieważ nasze zobowiązanie zniknie szybko i nie będzie obciążeniem na długie miesiące.

Gdy nie mamy szans na kredyt w banku

Niektóre osoby nie mają możliwości uzyskania pożyczki w zwykłym banku z bardzo różnych powodów. Czasem chodzi o złą historię kredytową w BIK, która powstała na skutek opóźnień w spłacie poprzednich pożyczek. Czasami z kolei problemem jest brak stałych dochodów, czy też nieuregulowane zobowiązania. Przyczyn może być sporo, natomiast warto zdawać sobie sprawę z tego, że bank nie jest jedynym miejscem, do którego możemy się udać, aby otrzymać potrzebne środki. Firmy udzielające chwilówek mogą okazać się wyjściem z tej trudnej sytuacji. Sprawdzić jednak należy, gdzie istnieje największe prawdopodobieństwo, że otrzymamy pieniądze, ponieważ jedne instytucje udzielają takich chwilówek chętniej, niż inne. Najlepiej wtedy szukać pożyczek bez BIK-u, czy bez formalności. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-bez-dochodow/.

Istnieje wiele miejsc, w których można pożyczać pieniądze. Wybór tak naprawdę zależy od okoliczności. Te przytoczone powyżej sytuacje mogą przytrafić się wielu osobom. Wtedy też dobrze jest wiedzieć, gdzie warto się udać, aby otrzymać potrzebne środki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (2)

 • avatar
  ~oewonga 2018-07-26 18:14:58

  Witam! Norbi, dziękuję za skorzystanie z oferty naszej pożyczki. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Obecnie prowadzimy działalność w kilku krajach. Działamy w oparciu o zasady:
  - Przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty
  - Elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów
  - Komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub skorzystania z chata na wonga.pl

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

 • avatar
  ~norbi 2018-07-15 19:26:57

  Kiedy nie ma się od kogo pożyczyć, a potrzeba w nagłym przypadku. Ja raz korzystałem tak z pożyczki w wonga. Koszt pierwszej to tylko 10 zł.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 11 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )