Kultura, sztuka » Kultura

Kilka praktycznych informacji o inwestowaniu w sztukę

Kto z nas zna się na sztuce? A kto wie jak na niej zarabiać? Oto kilka ważnych informacji o tym jak inwestować w sztukę i dlaczego warto.

Bardzo ciekawa historia z tą sztuką. Odkąd powstała cieszy oko człowiek i odkąd powstała człowiek na niej zarabia. Czemu by to się miało zmienić teraz? Oczywiście, że się nie zmieni. 

Od 60 lat stopa zwrotu dla sześcioletniej inwestycji to aż 112%. Tylko ten fakt już sam za sibie przemawia. Dodatkowo zyski ze sprzedaży dzieł sztuki nie są opodatkowane, o ile nie sprzedamy ich wcześniej niż w ciągu 6 miesięcy od zakupu. Ponadto, żaden krach czy kryzys na rynku nie wpłynął na obroty związane ze sztuką. Przykładem może być sprzedaż za rekordowa kwotę 119,9 mln. $ obrazu Muncha "Krzyk" w 2012 roku, podczas gdy w strefie euro szalał kryzys.

W Polsce rynek sztuki jest jeszcze słabo rozwinięty, ale obroty warszawskich galerii sztuki współczesnej wzrosły o 25%.  

 Te i więcej ciekawych informacji znajdziecie na http://wealth.pl/media/investing-in-arts.jpg.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agao

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »