Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kim jest ratownik medyczny i dlaczego potrzebuje dobrego ubrania roboczego?

Ratownik medyczny to zawód zdecydowanie wynikający z powołania. Zachodzi tutaj typowe świadczenie zdrowotne dla osoby poszkodowanej, często będącej w tragicznym stanie, z krwotokiem i innymi tego typu kwestiami.

Właściwości ubrania dedykowanego ratownikom medycznym

Już sam fakt, że ratownik medyczny nie ubiera się, jak zwykły człowiek daje wielką przewagę motywacyjną i minimalny, ale jednak efekt placebo. Jeżeli człowiek poszkodowany widzi, że pomaga mu ratownik we właściwie zaprojektowanym stroju, wtedy wykonuje polecenia efektywniej, zaczyna wierzyć w powodzenie pomocy, po prostu lepiej się czuje, niezależnie od innych okoliczności. Z tego właśnie powodu zaleca się, aby ratownik medyczny po przyjściu do pracy natychmiast się przebrał. Na pewno jego odzież nie może zaburzać podstawowych ruchów i być ponadprzeciętnie szczelna, odporna na różnego rodzaju zagrożenia chemiczne, mechaniczne, płyny, powiewy wiatru, klasyczne uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest optymalne oznakowanie odzieży ratownika medycznego, kojarzące się z jego służbą, aspektami odblaskowymi, identyfikacją imienną. W niektórych placówkach projektuje się ratownikom odzież idealnie dopasowaną, szytą na zamówienie, aby zwiększyć wygodę tego wysoce zmiennego zatrudnienia. Najlepiej zamawiać odzież dla ratownictwa w firmach specjalizujących się tylko w tej kategorii, ze względów formalnych i jakościowych. Co do samego ubrania potrzeba właściwie wszystkiego, począwszy od skarpetek, a kończąc na kurtkach, kamizelkach, bluzach. Ratownik medyczny pracuje na otwartej przestrzeni, w różnych porach roku, dlatego musi mieć zaufanie do noszonych ubrań. Warto mieć także możliwość ewentualnej regulacji, usprawniającej nakładanie. Odzież ratownika medycznego może w wielu sytuacjach motywować go do zwiększenia potencjału roboczego, ponieważ ta praca to pewnego rodzaju służba.

Praca ratownika medycznego jest trudna, zorientowana na zmienne warunki pracy, dlatego odzież musi być bezwzględnie wysokiej jakości, precyzyjnie uszyta, uniemożliwiająca przedostanie się za nią zabrudzeń, zarazków, płynów, innych klasycznych zagrożeń. Warto wykorzystać aspekt darmowych wycen firm zajmujących się na co dzień wskazaną tematyką.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Abi 2014-06-17 18:24:07

    Najlepszy byłby cienki, jednoczęściowy kombinezon z łatwym dopasowaniem nogawek, talii i rękawów w formie skracanych pasków. To by zapewniło uniwersalność jednego rozmiaru kombinezonu, który można zakupić dla całego pogotowia. To daje totalne zabezpieczenie. Do tego pralnia na podstacji i wymiana kombinezonu po każdym kontakcie z krwią. To zapewnia czystość.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »