Kultura, sztuka » Kultura
Kobiece spojrzenie na Powstanie Warszawskie
Na czym polega ta niezwykłość? Gdy już wydawało się, że tematyka Powstania Warszawskiego została wyczerpująco opisana i omówiona, na półkach księgarskich pojawia się pozycja zaskakująca świeżym spojrzeniem na to historyczne zagadnienie. Oto bowiem możemy poznać przebieg powstańczego zrywu z kobiecego punktu widzenia. Nikt nie ma wątpliwości, że odegrały one bardzo ważną rolę w codziennej walce z okupantem, ale jak do tej pory, nie poświęcano im zbyt dużo miejsca. Herbich zmienia ten trend, snując swą opowieść wyłącznie w oparciu o losy mieszkanek Warszawy. Sanitariuszki, kucharki, matki, żony, narzeczone, siostry, kurierki – pozycja kobiet w strukturach podziemnego państwa walczącego o wolność była nie do przecenienia.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Czytelnik dowiaduje się z książki, w jakich momentach ich życia zastała je godzina „W” i jak przetrwały piekło zmagań z hitlerowcami. Sławka do dziś żałuje, że nie pocałowała młodego powstańca, który się w niej kochał. Halina urodziła synka tuż przed wybuchem Powstania i cudem ocaliła mu życie. Zosia złamała konspiracyjne zasady i zdradziła swoje imię ukochanemu. Książka pełna jest takich wzruszających historii, wiernie przybliżających klimat panujący w tamtych dniach na ulicach Warszawy.
Spotkanie z Anną Herbich rozpocznie się 23 września o 18.00 w salonie Empik w centrum handlowym Bonarka City Center. Autorka nie tylko zdradzi szczegóły pracy nad swą najnowszą książką, ale również z chęcią odpowie na wszelkie pytania uczestników. A być może któryś z nich podzieli się równie interesującym wspomnieniem lub rodzinną historią? Tego nie sposób przewidzieć.
A już następnego dnia, 24 września kolejne wrześniowe spotkanie w salonie Empik – tym razem z Julitą Bator, autorką żywieniowego poradnika „Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy”. Start o 18.00.
Nadesłał:
bezstronny22
|
Komentarze (0)