Społeczeństwo » Społeczeństwo

Kobieta w świecie finansów

Kobieta w świecie finansów
Zobacz więcej zdjęć »
Modne buty – 250 zł, jedwabna apaszka – 60 zł, czerwona szminka – 30 zł. W dziedzinie wyszukiwania najlepszej oferty produktowej oraz cenowej kobiety są prawdziwymi ekspertami. A jaka jest ich wiedza jeśli chodzi o usługi finansowe?

Finansowa samodzielność Polek z roku na rok jest coraz większa. Kobiety zarządzając domowymi budżetami przyzwyczaiły się, że to one mają decydujący głos jakie produkty wybrać, gdzie je kupić oraz za ile. Znaczna część pań posunięcia finansowe konsultuje z partnerem, jednak coraz większa grupa kobiet deklaruje, że decyzję o wydatkach podejmuje samodzielnie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat Polki stały się aktywnymi konsumentkami. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na zlecenie ING Życie, ponad 80% kobiet stwierdziło, że spędza wolny czas robiąc zakupy. Na co najchętniej wydajemy pieniądze? 72% pań przeznacza środki finansowe na nowe ubrania i obuwie, 61% - na kosmetyki, 46% - na wakacje oraz podróże, a 43% - na urządzanie domu lub mieszkania" - mówi Agnieszka Rudnicka, Commercial Product Manager w ING Życie.

W kwestiach finansowych kobiety są jednak bardziej niż mężczyźni ostrożne. Starają się unikać ryzykownych transakcji, tak aby na nich nie stracić. Wykazują natomiast większe zainteresowane szeroko rozumianą przyszłością finansową, ubezpieczeniami, oszczędzaniem na emeryturę oraz planami długoterminowymi. Wiąże się to z faktem, że panie znacznie częściej zastanawiają się jak za kilkanaście lat będzie wyglądało ich życie oraz najbliższych im osób.

Finanse a przyszłość
Z badań przeprowadzonych przez ING Życie wynika, że dla kobiet najważniejsze jest bezpieczeństwo, odpowiedzialność, miłość, zdrowie oraz rodzina. Panie zwracają także uwagę na dobra materialne, które mają zapewnić spokojne życie najbliższym. Według badań znaczna większość kobiet deklaruje, iż robi wszystko, żeby zabezpieczyć swoją rodzinę przed nieprzewidywalnymi sytuacjami. Jednocześnie 80% badanych przyznało, iż nie posiada żadnej indywidualnej polisy na życie i nie podejmuje działań, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat możliwości zabezpieczenia najbliższych.

„Z branżą ubezpieczeń jestem związana od lat. Jednak to troska o rodzinę sprawiła, że podjęłam decyzję o wykupieniu ubezpieczenia. Jako mama 3 letniego syna i 5 letniej córki, zastanawiam się jak będzie wyglądała przyszłość moja i najbliższych. Czy będzie mnie stać na wysłanie dzieci na studia? Czy będę mogła zapewnić im wysoki poziom edukacji? Ubezpieczenie daje mi poczucie pewności, że cokolwiek się wydarzy moje dzieci będą miały finansowe zabezpieczenie" - wyjaśnia Agnieszka Rudnicka.

Wyniki badań uzyskane przez ING Życie pokazują, że w świecie ubezpieczeń Polki poruszają się jeszcze niepewnie. 25% kobiet, które nie posiadają ubezpieczenia na życie, jako powód podaje brak wiedzy na ich temat. Natomiast 30% badanych deklaruje, że nie posiada środków finansowych na regularne opłacanie składek. Nie jest to jednak oczywiste, biorąc pod uwagę, że 70% kobiet nieposiadających polisy nawet nie orientuje się ile wynosi składka.

Odpowiedzialne rozwiązania
Chcąc zadbać o bezpieczeństwo rodziny możemy skorzystać z różnych rozwiązań ubezpieczeniowych dostępnych na rynku. Podstawową formą ochrony jest polisa na życie. Pozwala ona na zapewnienie dzieciom lub partnerowi zabezpieczenia finansowego na wypadek naszej ciężkiej choroby, pobytu w szpitalu, operacji lub śmierci. Dzięki tym pieniądzom rodzina będzie mogła m.in. zachować swój dom, który kupiła na kredyt, lub dysponować środkami na utrzymanie w kolejnych latach.

„Jednym z rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa rodziny jest ubezpieczenie „ING Smart". To 5-letnie ubezpieczenie dla pojedynczej osoby lub całej rodziny, zapewnia finansowe wsparcie w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie to obejmuje swoim zakresem następstwa nieszczęśliwego wypadku: trwałe inwalidztwo, pobyt w szpitalu, operację, a także śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub wypadku komunikacyjnego" - tłumaczy Agnieszka Rudnicka, Commercial Product Manager w ING Życie.

Kobiety, myśląc o przyszłości dzieci, ich edukacji oraz starcie w dorosłe życie, mogą skorzystać z produktu finansowego, jakim jest ubezpieczenie posagowe. Przewagą tego rozwiązania nad innymi formami oszczędzania jest połączenie ochrony życia z gwarancją wypłaty określonej kwoty oraz dodatkowo z możliwością udziału w zysku z inwestycji.

„Oznacza to, że część wpłacanej składki ubezpieczeniowej przeznaczana jest na inwestycje, czyli na wypracowanie zysku i na budowanie kwoty gwarantowanej, czyli tej, która zostanie wypłacona na koniec umowy. Druga część - ochronna, zabezpiecza zgromadzenie środków, nawet w wypadku śmierci rodzica, jego niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji. Co istotne, klient dokładnie wie, ile jest inwestowane a ile kosztuje go ochrona ubezpieczeniowa. Ubezpieczenie posagowe „W trosce o pewną przyszłość" zostało przygotowane z myślą o kobietach, które cenią przejrzyste rozwiązania finansowe" - mówi Agnieszka Rudnicka, Commercial Product Manager w ING Życie.

Badania przeprowadzone na zlecenie ING Życie wskazują, że dla wielu kobiet ubezpieczenia wydają się skomplikowanymi produktami, dlatego nie decydują się na korzystanie z nich. W rzeczywistości jednak bardzo często okazuje się, że są one przydatne, zwłaszcza że życie ma różne scenariusze. Warto zatem zastanowić się, jaka forma ubezpieczenia odpowiada potrzebom rodziny i zagwarantuje jej bezpieczną oraz spokojną przyszłość.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multi_Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »