Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Kolejka na Kasprowy Wierch doceniona przez turystów na świecie

Kolejka na Kasprowy Wierch doceniona przez turystów na świecie
Zobacz więcej zdjęć »
23 czerwca 2014 roku Kolejka na Kasprowy Wierch otrzymała prestiżowy Certyfikat Jakości za perfekcyjną obsługę gości przyznawany przez popularny światowy serwis turystyczny TripAdvisor.

TripAdvisor to światowy serwis turystyczny, znany w 39 krajach, również w Polsce, który umożliwia zainteresowanym planowanie podróży, a następnie dzielenie się swoimi wrażeniami, opiniami oraz recenzjami. W bazie można poznać opinie na temat ponad 4 milionów miejsc: hoteli, restauracji oraz atrakcji turystycznych. Strony serwisów odwiedza miesięcznie ok. 260 milionów internautów, a aż 150 milionów dzieli się swoimi opiniami w serwisie.

 

Operator kolejki na Kasprowy Wierch – firma Polskie Koleje Linowe SA – w tym roku po raz pierwszy otrzymała Certyfikat Jakości TriAdvisor Certyfikat ten został przyznany na podstawie opinii turystów – klientów PKL. Brano pod uwagę liczbę opinii, treść wypowiedzi, oceny przyznawane przez oceniających oraz popularność strony w wyszukiwarce serwisu TripAdvisor.

 

Walory turystyczne Kasprowego Wierchu docenili już turyści w XIX i początkach XX wieku. Ta góra położona w środku pasma Tatr fascynuje zarówno zimą jak i latem. Kolejka linowa zaś umożliwia szybkie dotarcie na szczyt i napawanie się niepowtarzalnym widokiem wysokich gór, nieograniczone obcowanie z pięknem natury. Kolejkę linową na ten wysoki szczyt znajdujący się na wysokości 1987 m. n.p.m. uruchomiono w 1936 roku i była to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce. Przez pierwszych 70 lat z usług przewozowych skorzystało 38 mln turystów. W 2007roku  zmodernizowano kolej, wymieniono wagoniki i ponownie oddano do eksploatacji w grudniu 2007 roku.

 

Wyprawy na Kasprowy Wierch cieszą się dużą popularnością. Najpierw należy kupić bilet, by skorzystać z kolejki linowej. W sezonie letnim ograniczono liczbę turystów, którzy mogą skorzystać z oferty kolei.[1] Dlatego warto zawczasu kupić bilet w systemie przedsprzedaży online, bez konieczności oczekiwania w tradycyjnej kolejce do kasy. Serwis dostępny jest na stronie www.pkl.pl

 [1] Decyzja Środowiskowa wydana przez Burmistrza Miasta Zakopane nr IOŚ-7624/5/05 z dnia 21.04.2006.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kalitero

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »