Zdrowie » Medycyna
Kolejna wspólna debata studentów farmacji i medycyny za nami!
Zobacz więcej zdjęć » |
Wiodącymi zagadnieniami, które mają wpływ na relacje obu tych grup zawodowych są: system edukacji, brak komunikacji jeszcze na etapie studiów, rodzące się przez to błędne przekonania i stereotypy, a nawet… aspekt systemowy i ekonomiczny. Omówienia tych problemów oraz ich możliwych rozwiązań, podjęli się wspólnie studenci farmacji i kierunku lekarskiego podczas drugiej już debaty zorganizowanej w Krakowie, w ramach 4. edycji programu „Recepta na sukces. O współpracy lekarza i farmaceuty”.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Dobro pacjenta i dążenie do zwiększenia efektywności opieki nad chorymi – to myśl, która powinna przyświecać wszystkim pracownikom służby zdrowia. Ze stwierdzeniem tym zgodzili się studenci farmacji i kierunku lekarskiego, którzy wzięli udział w drugiej już debacie pt. „Współpraca lekarza i farmaceuty a dobro pacjenta”, zorganizowanej w ramach 4. edycji programu „Recepta na sukces. O współpracy lekarza i farmaceuty”. Podczas spotkania, które odbyło się 12 marca br. w Krakowie, uczestnicy podjęli żywą dyskusję, na temat możliwych sposobów budowania profesjonalnej relacji na linii lekarz-farmaceuta.
Tym razem, w debacie udział wzięli przedstawiciele studentów farmacji i kierunku lekarskiego z Krakowa, Rzeszowa, Łodzi, Katowic i Sosnowca. Wspólnie przedyskutowali szereg zagadnień, które wywierają realny wpływ na budowanie profesjonalnej relacji zawodowej między lekarzami i farmaceutami. Po raz kolejny uczestnicy podkreślili, że współpraca lekarza i farmaceuty powinna być obligatoryjna. Aby to jednak było możliwe, konieczne jest zadbanie m.in. o odpowiedni system edukacji i przygotowanie do nawiązywania efektywnej współpracy już na etapie studiów. Równie ważne jest także budowanie świadomości na temat kompetencji zawodowych posiadanych przez różnego rodzaju zawody medyczne, gdyż te mogą się wzajemnie uzupełniać i znacząco usprawniać pracę. Poza tym również burzenie stereotypowego myślenia, znacznie ułatwiłoby nawiązanie pozytywnej i profesjonalnej relacji. Studenci podkreślili również wartość funkcjonowania opieki farmaceutycznej – oficjalnie określony zakres obowiązków lekarzy i farmaceutów pozwoliłby na ich profesjonalną współpracę przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności opieki nad pacjentami, a także racjonalne zarządzanie budżetem przeznaczonym na służbę zdrowia. Studenci obu kierunków przedstawili również podejmowane przez siebie liczne działania, ukierunkowane na nawiązanie profesjonalnej współpracy między różnymi zawodami medycznymi. Udowodnili tym samym silną motywację i chęć polepszania relacji między przyszłymi farmaceutami i lekarzami.
Spotkanie po raz kolejny poprowadził Marcin Olkowicz, trener i wykładowca Collegium Civitas oraz dyrektor Generalny w ZFPR Związek Firm Public Relations, prelegent 3. edycji „Recepty na sukces w farmacji”’.
Ostatnia z planowanych debat odbędzie się w Poznaniu, a tegoroczną edycję programu „Recepta na sukces. O współpracy lekarza i farmaceuty” zwieńczy spotkanie finałowe w maju, w Bydgoszczy.
Spotkania z cyklu „Recepta na sukces” organizowane są już po raz czwarty. Tegoroczna edycja jest w całości poświęcona efektywnej współpracy lekarza i farmaceuty. Uczestnicy programu otrzymają cenne wskazówki, dotyczące skutecznej komunikacji, które pomogą im w podejmowaniu korzystnej współpracy. Inicjatorem programu jest firma Gedeon Richter.
Więcej informacji na stronie „RECEPTY na sukces w farmacji” na Facebooku.
* * *
O Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.
Gedeon Richter to jedna z największych firm sektora farmaceutycznego w Europie. Zajmuje się produkcją, badaniami i rozwojem leków. Gedeon Richter, jako inicjator programu „Recepta na sukces w farmacji”, ma na uwadze rozwój młodych osób, wkraczających na ścieżkę zawodową w obszarze farmacji.
Nadesłał:
RedNacz
|
Komentarze (0)