Kultura, sztuka » Kultura

Kolekcja "Polskie dzieci kwiaty"

Kolekcja "Polskie dzieci kwiaty"
Zobacz więcej zdjęć »
Kolekcja „Polskie dzieci kwiaty” trafiła do sprzedaży jako dodatek do "Gazety Wyborczej".

Od dziś wraz z „Gazetą Wyborczą” trafia do sprzedaży nowa kolekcja „Polskie dzieci kwiaty”, na którą składa się sześć książek z płytami CD. Pierwszy tom nosi tytuł „Miłość”.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jak czytamy w opisie, kolekcja „przypomina niepokornych artystów – muzykó , malarzy, performerów – swym wyglądem i działaniem sprzeciwiających się szaroburej peerelowskiej rzeczywistości. Pokazuje, skąd czerpali inspiracje, jak – mimo granic i zniewolenia, przemycali do Polski ideologię ruchu dzieci-kwiatów, która zmieniała świat. I jak – na przekór tępym biurokratom, represyjnemu prawu i absurdom realnego socjalizmu tworzyli prawdziwą, barwną i wyzwoloną Sztukę.

Na płytach znajdą się najlepsze i niekoniecznie najpopularniejsze nagrania polskich rockowych wykonawców, głównie z lat 60. i 70. Poznamy m.in.: niemal hardrockowe wcielenia Krzysztofa Klenczona, Czerwonych Gitar i Testu, odlotowe fascynacje grupy Anawa i Czerwono-Czarnych, jazzrockowe impresje Marka Grechuty i Dżambli, poetycko-psychodeliczne utwory Tadeusza Woźniaka i Skaldów, rozimprowizowane formy SBB i Czesława Niemena, soulujące ABC, nawiązujące do muzyki flower power No To Co i Niebiesko-Czarnych oraz psychodeliczny, a zarazem rockowy Breakout. Oprócz najpopularniejszych wykonawców z tamtych lat prezentujemy także fantastyczne nagrania legendarnych i kultowych dzisiaj grup: Romuald i Roman, Klan, Nurt, Stress i Pięciu. Poza nagraniami wykonawców sprzed lat kolekcję uzupełniają bardziej współczesne utwory nawiązujące klimatem muzyki tamtych lat, jak: Maanam, Krzak czy Dżem.

Dzisiejsze wydanie „Gazety” wraz z książką i CD kosztuje 7,99 zł, a za całą serię trzeba zapłacić 174,95 zł. Kolejne tomy będą się ukazywały co poniedziałek.

1. Tom 1 – „MIŁOŚĆ” 24 maja 10

2. Tom 2 – „WOLNOŚĆ” 31 maja 10

3. Tom 3 – „POKÓJ” 7 czerwca 10

4. Tom 4 – „BUNT” 14 czerwca 10

5. Tom 5 – „ODLOT” 21 czerwca 10

6. Tom 6 –„ MEDYTACJA” 28 czerwca 10

Rynek PrasowyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »