Dom » Wnętrza

Kolory idealnie zestawione

Kolory idealnie zestawione
Zobacz więcej zdjęć »
„Perfect Pairings. Timless Colors” to wyjątkowy wzornik kolorów, który podpowie Ci, jak idealnie dobrać kolorystykę ścian, odcienie framug, drzwi i mocnych akcentów dekoracyjnych. Czekają na Ciebie 132 harmonijne zestawienia kolorów do wnętrz i elewacji.

Wiedza o kolorach, ich symbolice i oddziaływaniu na nasze samopoczucie to niezwykle złożona i skomplikowana materia. Dodatkowo podczas wyboru kolorów do domowych wnętrz czy elewacji musimy uwzględnić wzajemne relacje między odcieniami pochodzącymi z różnych rodzin kolorystycznych. Jest to temat o tyle istotny, że rzadko aranżacja pomieszczenia opiera się tylko i wyłącznie na jednym kolorze. Częsta jest sytuacja, w której dwa zjawiskowe kolory, które pozornie do siebie pasują, zestawione bezpośrednio na ścianie dają rozczarowujący efekt wizualny. Ciekawą alternatywą dla kosztownych i czasochłonnych testów kolorystycznych może być najnowszy pomysł autorstwa marki Benjamin Moore. Amerykański producent ekskluzywnych farb stworzył wzornik kolorów Perfect Pairings. Timeless Colors", który zawiera gotowe zestawienia kolorów pomocne przy malowaniu zarówno wnętrz, jak i elewacji.

Paleta „Perfect Pairings. Timeless Colors" marki Benjamin Moore liczy łącznie 396 kolorów podzielonych na 132 gotowe propozycje idealnie zestawionych ze sobą odcieni. Na każdym listku wzornika prezentowane są trzy kolory, które współgrają ze sobą, wzajemnie się uzupełniają i gwarantują doskonały efekt dekoracyjny. Reguły zaproponowane przez specjalistów ds. koloru marki Benjamin Moore są proste i czytelne. Odcień na górze paska stanowi przewodni motyw kolorystyczny aranżacji i na ten kolor malujemy ściany. Środkowy odcień na pasku rekomendowany jest do odnowienia futryn i listew wykończeniowych. Trzeci odcień na listku jest zazwyczaj najbardziej wyrazisty i służy jako mocny akcent kolorystyczny, przykuwający uwagę domowników i gości. Na ten odcień pomalować można np. główną ścianę salonu, stylowy stary fotel, czy w przypadku elewacji - drzwi wejściowe.

Nowy wzornik kolorów marki Benjamin Moore jest dwustronny. Z jednej strony każdego listka prezentowane są kompozycje kolorystyczne przeznaczone do stosowania wewnątrz domu lub mieszkania, z drugiej zaś zestawienia odcieni zaprojektowane z myślą o elewacjach (po 66 kolekcji do wewnątrz i na zewnątrz). Kolory kolekcji Perfect Pairings. Timeless Colors" wyselekcjonowane zostały ze słynnych wzorników sygnowanych marką Benjamin Moore, w tym m.in. Color Preview, Color Classic czy Affinity. Wszystkie odcienie ze wzornika „Perfect Pairings. Timeless Colors" dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonów przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Kolory ze wzorników marki Benjamin Moore są niemożliwe do skopiowania. Niepowtarzalność odcieni zapewnia hologram marki „Authentic Color".

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl. Więcej informacji na temat marki Benjamin Moore można znaleźć na Facebooku pod adresem www.facebook.com/benjaminmoorepl .Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mpobozy@bmpolska.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »