Gospodarka » Chemia

Letnie malowanie bez smug

Letnie malowanie bez smug
Zobacz więcej zdjęć »
Wysoka temperatura i niska wilgotność powietrza tylko pozornie są sprzymierzeńcami prac malarskich. W takich warunkach atmosferycznych rośnie ryzyko pojawienia się podczas malowania mało estetycznych smug i przebarwień. Rozwiązaniem jest Extender 518 wydłużający czas schnięcia farby.

Wbrew pozorom upalna, letnia pogoda nie do końca sprzyja malowaniu ścian. Korzyść w postaci szybszego wykonania prac malarskich (krótszy czas między kolejnymi etapami) wiąże się z dużym ryzykiem powstawania na odnawianych powierzchniach smug i przebarwień.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nawet dla wysokiej klasy fachowca malowanie przy wysokiej temperaturze i szybko schnącej farbie jest nie lada wyzwaniem, a niekiedy jest praktycznie niemożliwe. W takiej sytuacji bardzo pomocny jest preparat, który wydłuży proces schnięcia farby i pozwoli malarzowi na dokonanie ewentualnych poprawek. Amerykańska marka Benjamin Moore do swoich wodorozcieńczalnych farb lateksowych rekomenduje zastosowanie Extendera 518.

Extender 518 marki Benjamin Moore to wodorozcieńczalny, transparentny preparat akrylowy, który wydłuża tzw. czas otwarcia, czyli schnięcia wodorozcieńczalnych farb lateksowych. Dzięki zastosowaniu produktu mamy dostatecznie długi czas na zniwelowanie ewentualnych smug i nierówności powstających podczas malowania. Właściwości Extendera 518 są szczególnie przydatne podczas malowania przy wysokiej temperaturze i niskiej wilgotności powietrza (poniżej 45%), a więc w warunkach bardzo szybkiego wysychania warstwy malarskiej. Produkt stosowany jest jako dodatek zarówno do wodorozcieńczalnych farb wewnętrznych jak i zewnętrznych. Extender 518 może również pełnić również rolę rozcieńczalnika wodorozcieńczalnych farb lateksowych marki Benjamin Moore. Zastosowanie preparatu jest  szczególnie polecane podczas malowania farbami z linii Aura® oraz Regal® (z technologią Advanced Particle TechnologyTM).

Extender 518 nie wpływa na właściwości techniczne, ani walory wizualne warstwy malarskiej - kolorystykę i stopień połysku. Preparat jest transparentny. Należy pamiętać, że Extender 518 nie jest przeznaczony do samodzielnego stosowania. Preparat przed aplikacją należy połączyć z farbą nawierzchniową i dokładnie wymieszać. W celu wydłużenia czasu schnięcia Benjamin Moore rekomenduje dodanie max. 235 ml preparatu do galonowego opakowania farby (1 galon = 3,78 litra).

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl. Więcej informacji na temat marki Benjamin Moore można znaleźć na Facebooku pod adresem www.facebook.com/benjaminmoorepl.

Informacje o produkcie:

  • Kolorystyka: transparentny
  • Cena: od 110 zł brutto za 1 l (w tym 23% VAT).
  • Opakowanie: 0,95 l
  • Producent: Benjamin Moore & Co., USA.
  • Dystrybutor: B.M. Polska


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mpobozy@bmpolska.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »