Firma » Prawo

Komisji Europejska zachęca – Opowiedz nam swoją historię! Bariery w funkcjonowaniu Jednolitego Rynku

Życie, praca czy studia w Europie mogą być wspaniałe, ale mogą być również trudne – czasem pojawiają się problemy z dopięciem formalności, załatwieniem spraw w urzędach czy rozliczeniami finansowymi. Jaka jest Twoja historia?

Jednolity Rynek Europejski (ang. Single European Market) to zintegrowany rynek, którego ramy wyznaczają granice zewnętrzne Unii Europejskiej (tzw. rynek wewnętrzny UE). Podstawową przesłanką stworzenia Jednolitego Rynku Europejskiego było umożliwienie swobodnego przepływu dóbr, kapitału, usług i siły roboczej wewnętrznych krajów UE. Jednolity Rynek Europejski w założeniu ma być specyficznym organizmem gospodarczym, a jednocześnie zbiorem reguł wspólnej polityki ekonomicznej. Jego cel to doprowadzenie do takich zmian strukturalnych w gospodarkach krajów członkowskich, aby zwiększyć zdolność UE do kreowania konkurencyjności, wzrostu ekonomicznego i zatrudnienia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Niestety harmonizacja przepisów krajów członkowskich na tak wielką skalę pociąga czasem za sobą niedogodności dla obywateli. Z tego też powodu Komisja Europejska (DG MARKT), Parlament Europejski oraz Rada Unii Europejskiej pod przewodnictwem Polski zachęcają: „Opowiedz nam swoją historię!". Pod takim hasłem najważniejsze organy UE przygotowały konkurs skierowany do mieszkańców, przedsiębiorców oraz organizacji, które natknęły się na bariery w funkcjonowaniu Jednolitego Rynku.    

Zasady konkursu są proste. Do 24 czerwca należy wysłać do nas prawdziwą historię opowiadającą o osobistych doświadczeniach w poruszaniu się po Europejskim Jednolitym Rynku. Historie prosimy zgłaszać pod tym adresem: http://mojaeuhistoria.eu/pl/content/add-story Wasze opowieści nie muszą mieć jedynie negatywnego charakteru. Jeżeli otrzymaliście wsparcie, osiągnęliście sukces mimo wcześniejszych niedogodności, lub po prostu nie mieliście żadnych problemów z Unią - zgłoście to!

Autorzy pięciu najciekawszych historii zostaną zaproszeni do Krakowa na Forum Jednolitego Rynku, które odbędzie się w październiku. Dodatkowo, laureaci będą mogli wziąć udział w nagrywaniu specjalnego filmu poświęconemu problemom Jednolitego Rynku, którego pokaz odbędzie się na krakowskiej konferencji.  

Unia nie może rozwiązać problemów wynikających z różnic językowo-kulturowych.

Może za to dbać o polepszanie warunków współpracy ekonomicznej, ujednolicanie przepisów krajów członkowskich czy redukcji zbędnych ograniczeń na terenie Unii Europejskiej. Wiele w tym zakresie już osiągnęliśmy. Opowiadając nam swoją historię możesz sprawić, że Unia Europejska oraz Jednolity Rynek będą lepiej spełniały oczekiwania obywateli. Możesz mieć wpływ na przyszłość Europy.

Poniżej prezentujemy przykładowe niedogodności, które mogą stanowić temat historii:

o   Potwierdzenie dyplomu w innym kraju członkowskim

o   Opieka społeczna, gdy postanawiamy żyć za granicą

o   Uzyskanie emerytury, gdy przeprowadzamy się za granicę

o   Uzyskanie zezwolenia na pobyt w innym kraju członkowskim

o   Zatrzymanie "podwójnego opodatkowania", gdy pracujemy w innym kraju

o   Zakładanie biznesu za granicą

o   Zakupy internetowe w Europie

Odwiedź naszą stronę: http://mojaeuhistoria.eu/pl

Informacje na temat Forum Jednolitego Rynku: http://ec.europa.eu/internal_market/top_layer/single_market_forum_pl.htm

Dodatkowe informacje:
Piotr Połać

EuroLynx/ FIRST Public Relations
Tel: +48 724 502 502 piotr.plac@firstpr.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

piotr_polac

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »