Test1

Test1 test1

test

test test

poprzedni następny

Gospodarka » Bezpieczeństwo

Kompletowanie stroju roboczego

Kompletowanie stroju roboczego
Zobacz więcej zdjęć »
Planujesz zabrać się za remont swojego domu? A może jesteś pracownikiem budowlanym i szukasz dobrej jakości ubrań roboczych? W obu przypadkach warto sięgnąć po sprawdzone, markowe rzeczy, które przetrwają próbę czasu i nie ulegną zniszczeniu po jednym dniu pracy w trudnych warunkach.

Trzeba pamiętać, że takie rzeczy to nie tylko lepsza jakość i większa trwałość, ale także większe bezpieczeństwo podczas pracy. Przykład to rękawice robocze, które chronią dłonie przed odciskami, jednocześnie zabezpieczając nas przed skaleczeniem czy bolesnym otarciem. Oczywiście istnieją specjalne rodzaje rękawic roboczych do innych zastosowań, na przykład rękawice spawalnicze, ale w tym przypadku nie będą one nas interesowały.

Od czego zaczynamy kompletowanie stroju roboczego? Najlepiej zacząć od butów. Z tym zwykle jest największy problem, bo zwyczajnie buty są najdroższym elementem takiego stroju. Nie warto jednak oszczędzać na butach do pracy. Dobre buty robocze to wygoda, trwałość i maksymalna ochrona stóp, przede wszystkim palców, przed bolesnymi stłuczeniami, a nawet złamaniami, o co na placu budowy wcale nietrudno. Wysokiej jakości buty robocze powinny być butami wykonanymi z trwałego materiału, najlepiej skóry naturalnej, butami wysokimi, dobrze trzymającymi staw skokowy i całą stopę. Powinny także posiadać specjalne metalowe lub gumowe noski, które chronią palce przed ich przypadkowym stłuczeniem lub zgnieceniem.  

Odzież robocza to także wygodne, trwałe i wzmacniane w okolicach kolan spodnie robocze oraz ciepłe bluzy. Takie spodnie powinny być wyposażone w sporą liczbę kieszeni, tak by w czasie pracy można było mieć pod ręką jak największą ilość przedmiotów. Powinny także posiadać wygodne mocowania do pasów narzędziowych i ogólnie, w najmniejszym stopniu nie powinny krępować ruchów pracownika budowlanego. Jeśli chodzi o pozostałą część stroju roboczego, to ma ona nieco mniejsze znaczenie. Koszulki, skarpetki czy bielizna nie muszą posiadać specjalnych właściwości. Ważne jedynie, aby były maksymalnie wygodne i stosunkowo trwałe, ponieważ tylko taka odzież znajdzie zastosowanie na budowie.

Jeśli przy remoncie domu będziesz zmuszony do pracy na wysokości, koniecznie musisz zaopatrzyć się również w szelki bezpieczeństwa. Zwykle w ten atrybut stroju roboczego wyposażeni są tylko Ci pracownicy budowlani, którzy posiadają uprawnienia do pracy na wysokości.

Odzież roboczą można kupić w sklepach specjalizujących się w obsłudze firm budowlanych, a nawet w zwykłych marketach. Dobre rzeczy tego typu sprzedaje sklep bhp aitbhp.pl oraz inne sklepy branżowe, zwłaszcza te zajmujące się dystrybucją akcesoriów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »