Technologie » Internet

Komunikacja publiczna na emapi.pl

Komunikacja publiczna na emapi.pl
Zobacz więcej zdjęć »
Lokalizator internetowy emapi.pl został wzbogacony o nowy atrybut pozwalający wyznaczyć optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego punktu dla środków transportu publicznego.

Komunikacja miejska na emapi.pl to przydatne narzędzie dla osób niezmotoryzowanych, muszących często przemieszczać się po mieście.

Na dzień dzisiejszy opcja wyznaczania tras dla tramwajów i autobusów dostępna jest w Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu, i a kolejne miasta są w trakcie realizacji. Korzystanie z lokalizatora jest przyjemne i intuicyjnie. Trasa wyznaczana jest analogicznie do samochodowej, z pominięciem punktów pośrednich. Wystarczy wybrać zakładkę „Jadę środkami komunikacji publicznej" i zaznaczyć na mapie lub wpisać w panel wyszukiwania punkt startowy i docelowy podróży.

Aplikacja jest na tyle zaawansowana, iż pozwala ustalić dodatkowe parametry, z uwzględnieniem których wytyczona zostanie trasa. Istnieje możliwość wybrania opcji domyślnej, czyli najbardziej optymalnego połączenia sugerowanego przez system, opcji wygodnej - zawierającej jak najmniej przejść pieszych czy szybkiej gwarantującej najszybsze dotarcie do celu. Dla osób chcących uniknąć zbędnych przesiadek sugerowana jest trasa bezpośrednia. Użytkownik może również ustalić datę i dokładną godzinę odjazdu lub przyjazdu, a jeśli nie chce poruszać się danym rodzajem transportu miejskiego może zaznaczyć opcję „unikaj autobusów" lub „unikaj tramwajów" - wówczas algorytm wyznaczania trasy uwzględni tylko preferowany sposób podróży.

Wszystkie osoby, które chcą zdefiniować szukane połączenie jeszcze bardziej szczegółowo mogą m.in. określić minimalny czas jaki chcą poświęcić na przesiadkę (np. żeby mieć pewność, że zdążą przesiąść się z jednej linii na drugą) oraz maksymalną odległość jaką są skłonni pokonać między przystankami. Przy wyznaczaniu trasy system weźmie pod uwagę wszelkie wprowadzone parametry i zwróci odpowiednio dobrane trasy.Dzięki trzem różnym kolorom tras na pierwszy rzut oka widać czy dany odcinek należy pokonać tramwajem (fioletowy), autobusem (niebieski) czy na pieszo (ciemno czerwony). Za pomocą czytelnych ikon dowiadujemy się, w którym punkcie trasy należy zmienić środek transportu. System zwraca szczegółowy raport trasy najbardziej zgodnej ze wskazanymi parametrami oraz dwa alternatywne połączenia. Po kliknięciu na każdy z poszczególnych przystanków na trasie użytkownik uzyskuje informację o liniach tramwajów i autobusów z niego odjeżdżających oraz szczegółowe rozkłady jazdy.

Oprócz komunikacji miejskiej lokalizator emapi.pl posiada również warstwę informacji Traffic, czyli natężenie ruchu na drogach. Dzięki temu można nie tylko wytyczyć trasę dla środków transportu publicznego, ale również zweryfikować ją pod kątem czasu podróży.Prostota obsługi, a zarazem rozbudowane możliwości systemu sprawiają, że moduł wytyczania trasy dla środków komunikacji miejskiej jest przydatnym i funkcjonalnym narzędziem dla tysięcy osób codziennie korzystających z transportu publicznego. Możliwości systemu może sprawdzić każdy Internauta na www.emapi.pl.

Kontakt dla mediów:


INFORMACJE DODATKOWE:

Marcin Maroszek
Menedżer Działu Marketingu
m.maroszek@emapa.pl
tel. kom.: +48 693 356 128

Spółka Emapa powstała w 2001 roku jako spółka-córka firmy Cartall - jednego z najdłużej działających w Polsce Wydawnictw Multimedialnych. Celem Spółki Emapa od samego początku było zaspokojenie coraz bardziej wyspecjalizowanych potrzeb klientów w zakresie profesjonalnych systemów logistycznych i systemów informacji przestrzennej oraz wysokiej jakości map cyfrowych. Efektem pracy zespołu specjalistów GIS jest rodzina systemów Emapa, tworzonych przy uwzględnieniu specyfiki poszczególnych branż. Asortyment Spółki Emapa obejmuje same dane cyfrowe (najdokładniejsza mapa Polski, kompletna mapa Europy i przejazdowa mapa Azji), zaawansowaną technologię umożliwiającą ich wykorzystywanie zgodnie z potrzebami Klienta (serwer MapCenter), jednostanowiskowe aplikacje do profesjonalnego wytyczania tras, współpracy z monitoringiem (Emapa Transport+, Emapa Transport Europa, Emapa Transport+ Europa) analiz geoprzestrzennych (Emapa GeoMarketing) oraz ich sieciowe odpowiedniki (seria GeoNet). Priorytetem biznesowym Emapy są zaawansowane technologicznie rozwiązania dla wymagającego klienta biznesowego. Więcej informacji o firmie można uzyskać na stronie www.emapa.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marcin Maroszek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »