Technologie » Internet

Traffic na emapi.pl. Sprawdź aktualną sytuację na drogach!

Traffic na emapi.pl. Sprawdź aktualną sytuację na drogach!
Zobacz więcej zdjęć »
Z początkiem grudnia lokalizator internetowy www.emapi.pl został wzbogacony o unikalną warstwę informacji o bieżącej sytuacji panującej na polskich drogach. System Traffic pozwoli ominąć korki czy wypadki występujące o danej porze dnia i wytyczyć alternatywną, optymalną trasę przejazdu.

Niespodziewany i dotkliwy dla wszystkich atak zimy w ostatnich dniach w Polsce unaocznił jak istotne są informacje na temat natężenia ruchu na danym obszarze.

Z dnia na dzień drogi prawie całego kraju stały się nieprzejezdne, a dotarcie na czas w wybrane miejsce graniczyło z cudem. Brakowało przede wszystkim czytelnej i na bieżąco uaktualnianej informacji o warunkach panujących na drogach, a także wskazówek jak ominąć najbardziej zatłoczone lub całkiem zablokowane odcinki.

Odpowiedzią na te problemy jest udostępniona na www.emapi.pl warstwa Traffic prezentująca informacje o warunkach ruchu drogowegoNa warstwie Traffic  informacje wyświetlane są dane o średnich prędkościach oraz zdarzeniach (np. wypadki, remonty), jakie mają miejsce na danym odcinku trasy. Dane te są na bieżąco uaktualniane i „na żywo” wyświetlane na mapie. Dzięki 7-przedziałowej skali prędkości precyzyjnie opisują warunki panujące na drogach w największych miastach, na drogach krajowych i wojewódzkich. Kolory przypisane określonym przedziałom prędkości na pierwszy rzut oka wskazują odcinki o zwolnionym przepływie ruchu i pokazują drogi, na których ruch możliwy jest bez przeszkód.

Co istotne, system Traffic bierze pod uwagę również informacje o bieżącym natężeniu ruchu w module wytyczania trasy. W panelu wytyczania trasy wystarczy zaznaczyć opcję „Uwzględnij Traffic”, a system wytyczy optymalną trasę uwzględniającą aktualną sytuację na drogach. Dzięki temu każdy użytkownik może nie tylko sprawdzić, gdzie są korki, ale również w prosty sposób wytyczyć alternatywną trasę je omijającą. W efekcie Traffic gwarantuje efektywniejsze wykorzystanie mapy cyfrowej w codziennej pracy i podróżach, znaczą oszczędność czasu dojazdu oraz mniejsze koszta eksploatacji pojazdów, co ma szczególne znaczenie w przypadku firm posiadających dużą flotę aut.

Informacje wyświetlane na warstwie Traffic są udostępnianie przez firmę CE-Traffic, która oferuje usługi informacji o ruchu drogowym w Polsce Czechach i Słowacji. W Polsce serwis traffic działa w oparciu o tabelę kodów TMC (Traffic Message Channel) opracowaną przez CE-Traffic, przy tworzeniu której wykorzystano dane cyfrowe dostarczone przez firmę Emapa.  Dzięki tej współpracy użytkownicy aplikacji i serwisów oferowanych przez firmę Emapa otrzymali dostęp do wysokiej jakości aktualnych informacji o ruchu drogowym. Podstawą usług traffic offerowanych przez CE-Traffic jest zaawansowana technologia Floating Car Data (FCD). Technologia ta bazuje na założeniu, że obserwując pewną próbę pojazdów oraz wykorzystując zaawansowane algorytmy statystyczne możemy oszacować zachowanie się całego strumienia ruchu.

Warstwa Traffic obejmuje swym zasięgiem obszar całej Polski, na dzień dzisiejszy są to autostrady, wszystkie drogi krajowe, główne ulice w 15 największych miastach oraz najbardziej obciążone drogi wojewódzkie i lokalne w okolicach największych aglomeracji.

Serwis www.emapi.pl wśród szeregu oferowanych możliwości udostępnia również bieżący obraz z kamer Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umieszczonych w kluczowych miejscach polskiej sieci drogowej (m.in. główne skrzyżowania i trasy przelotowe w dużych miastach, drogi krajowe). Dzięki temu każdy użytkownik serwisu może na własne oczy sprawdzić jak aktualnie wyglądają warunki pogodowe i ruch na wybranym odcinku.

Już od początku grudnia warstwa informacji Traffic dostępna jest na stronach lokalizatora internetowego www.emapi.pl. Zapraszamy do zapoznania się z aplikacją.

Kontakt dla mediów:

Marcin Maroszek

Menedżer Działu Marketingu

m.maroszek@emapa.pl

tel. kom.: +48 693 356 128

INFORMACJE DODATKOWE: Emapa

Spółka Emapa powstała w 2001 roku jako spółka-córka firmy Cartall – jednego z najdłużej działających w Polsce Wydawnictw Multimedialnych. Celem Spółki Emapa od samego początku było zaspokojenie coraz bardziej wyspecjalizowanych potrzeb klientów w zakresie profesjonalnych systemów logistycznych i systemów informacji przestrzennej oraz wysokiej jakości map cyfrowych. Efektem pracy zespołu specjalistów GIS jest rodzina systemów Emapa, tworzonych przy uwzględnieniu specyfiki poszczególnych branż. Asortyment Spółki Emapa obejmuje same dane cyfrowe (najdokładniejsza mapa Polski, kompletna mapa Europy i przejazdowa mapa Azji), zaawansowaną technologię umożliwiającą ich wykorzystywanie zgodnie z potrzebami Klienta (serwer MapCenter), jednostanowiskowe aplikacje do profesjonalnego wytyczania tras, współpracy z monitoringiem (Emapa Transport+, Emapa Transport Europa, Emapa Transport+ Europa) analiz geoprzestrzennych (Emapa GeoMarketing) oraz ich sieciowe odpowiedniki (seria GeoNet). Priorytetem biznesowym Emapy są zaawansowane technologicznie rozwiązania dla wymagającego klienta biznesowego. Więcej informacji o firmie można uzyskać na stronie www.emapa.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marcin Maroszek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »