Kultura, sztuka » Kultura

Konica Minolta zaprasza na „Sen o Warszawie”

Od 23 sierpnia 2008 r. na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie można będzie oglądać wystawę „Sen o Warszawie”. To kolejne wydarzenie w ramach obchodów jubileuszu 40 – lecia Muzeum Plakatu w Wilanowie .

W 2008 roku Muzeum Plakatu w Wilanowie, którego partnerem wspierającym jest firma Konica Minolta, świętuje 40 - lecie swojego istnienia. Obchody jubileuszu rozpoczęła w kwietniu wystawa „Tradycje konstruktywistyczne w plakacie polskim". Już 23 sierpnia kolejne ważne wydarzenie - początek wystawy „Sen o Warszawie". Plakaty, wybrane z bogatej kolekcji Muzeum, prezentowane będą tym razem w plenerze, na ogrodzeniu Łazienek Królewskich od strony Alei Ujazdowskich.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 7 września. Będzie mu towarzyszyć festyn, nawiązujący do tradycji przedwojennych zabaw na Ujazdowie. Na wszystkie wydarzenia związane z wystawą „Sen o Warszawie" zaprasza firma Konica Minolta, która w ramach współpracy z Muzeum wydrukuje na swoich urządzeniach materiały informacyjno - promocyjne dotyczące wystawy.

Wystawa „Sen o Warszawie" będzie okazją do zaprezentowania najciekawszych plakatów związanych ze stolicą. Znajdą się wśród nich m.in. prace mistrzów szkoły polskiej Romana Cieślewicza i Jana Lenicy, plakaty z dwudziestolecia międzywojennego i z czasów zaboru rosyjskiego, plakaty socrealistyczne oraz prace twórców współczesnych. Wystawa ma odpowiedzieć na pytanie: „Co było i co jest ikoną Warszawy?". Agata Szydłowska, kurator wystawy wyjaśnia: „Ikona miasta jest jego nieformalnym logotypem. Terminu tego używa się w odniesieniu do budynków lub obiektów, które kształtują sylwetkę miasta, a jednocześnie są jego wizytówką. Śledząc ikonografię Warszawy przedstawioną na plakatach, z których najstarsze posiadają jeszcze teksty pisane cyrylicą, a najnowsze pochodzą z ostatnich lat, ma się wrażenie, że ikony tego miasta są już od dawna wyznaczone i funkcjonują w identyfikacji wizualnej stolicy z zaskakującą stałością i konsekwencją."
Co można uznać za ikony Warszawy? Najlepiej przekonać się o tym, wybierając się na wystawę „Sen o Warszawie", która będzie czynna od 23 sierpnia do końca września br. Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej Muzeum Plakatu w Wilanowie (http://www.postermuseum.pl/).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »