Technologie » Internet

Konkurent Flasha powraca w nowej wersji

Konkurent Flasha powraca w nowej wersji
Zobacz więcej zdjęć »
Microsoft zaprezentował ostateczną wersję drugiej edycji Silverlight, czyli dodatku pozwalającego na prezentowanie multimedialnych treści w oknie przeglądarki.

Microsoft Silverlight to technologia konkurująca z Adobe Flash. Podobnie jak jego rywal, pozwala na umieszczanie filmów, muzyki, gier i innych multimedialnych aplikacji na stronach internetowych. Niedawno ukazał się jego następca.
Silverlight 2 obsługuje przeglądarki Firefox, Chrome, Safari i Windows Internet Explorer. Na razie nie jest zbyt popularną platformą, ale powoli to się zmienia. Według Microsoftu, w niektórych gałęziach rynku Silverlight odebrał już palmę pierwszeństwa Flaszowi. Co więcej, "srebrne światło" będzie domyślnie zaimplementowane w telefonach Nokii i wszystkich palmofonach działających pod kontrolą Windows Mobile.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »