Kultura, sztuka » Kultura

Konkurs fotograficzny „W parze z wyobraźnią"

Konkurs fotograficzny „W parze z wyobraźnią"
Zobacz więcej zdjęć »
Już 12 lipca rozpocznie się konkurs „W parze z wyobraźnią", w ramach którego pasjonaci fotografii zaprezentują prace zainspirowane marką Bombay Sapphire. Współorganizatorem wydarzenia jest portal fineLIFE.pl, prowadzony przez miłośniczkę sztuki i designu - Lidię Popiel.

Szafirowa inspiracja

Marka Bombay Sapphire od początku swojego istnienia wyróżniła się na rynku alkoholi klasy Premium wyjątkowym smakiem i sekretną, niezmienną od 1761 roku recepturą. Nowatorski skład trunku opiera się na kompozycji dziesięciu roślin pochodzących z najodleglejszych zakątków świata. Jagody kubeby, rodem z egzotycznej wyspy Java zapewniają ginowi Bombay Sapphire korzenny posmak. Wyczuwalny, cytrusowy aromat trunku to zasługa skórki dojrzewających w hiszpańskim słońcu cytryn. Natomiast mieszanka rajskich ziół, korzenia chińskiej lukrecji oraz kolendry z gorącego Maroko zapewniają ginowi niezwykle wyrazisty i unikalny smak. Ta wyjątkowa kompozycja pieści wszystkie zmysły i wyśmienicie pobudza ludzką wyobraźnię. Kreatywność jest wpisana w filozofię marki, o której wyjątkowości, w parze z sekretną recepturą, stanowi także charakterystyczna butelka w kolorze nasyconego szafiru. Nic więc dziwnego, że marka Bombay Sapphire od lat inspiruje artystów oraz związana jest na stałe ze światem szeroko pojętego designu. Bombay Sapphire to jeden z niewielu brandów alkoholowych, który pełni rolę mecenasa sztuki. Wspiera także kreatywność, organizując konkursy dla młodych artystów. W Polsce marka upodobała sobie sztuki wizualne. Dotychczas organizowała Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego, Designer Glass Competition. W tym roku zadebiutuje nowy projekt marki Bombay Sapphire dedykowany miłośnikom
i pasjonatom fotografii.
 

„W parze z wyobraźnią" - zasady konkursu

Konkurs skierowany jest do miłośników fotografii, prawdziwych indywidualności i artystów wyznaczających nowe trendy, którzy swoją intuicję potrafią wykorzystać do stworzenia zachwycającego dzieła. Nadprzeciętnymi umiejętnościami będą mogli wykazać się realizując jedno, bądź kilka, z dziesięciu zadań konkursowych. Tematy inspirowane egzotycznymi składnikami ginu Bombay Sapphire, prezentowane będą sukcesywnie - co dwa tygodnie - na łamach portalu www.finelife.pl w zakładce „W parze z wyobraźnią". Organizatorzy wydarzenia pozostawiają uczestnikom całkowitą swobodę - jedynym ograniczeniem w interpretacji wybranego tematu będą bariery wyobraźni samych uczestników. Adepci sztuk wizualnych będą mogli ukazywać zarówno świat rzeczywisty, jak i ten z ich wyobraźni, używając swojego ulubionego medium, jako środka wyrazu. Najlepsze z nadesłanych prac zaprezentowane zostaną podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w pod koniec roku. Wtedy też poznamy zwycięzcę konkursu „W parze z wyobraźnią", który weźmie udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Lidię Popiel oraz odwiedzi jedno miejsce związane z pochodzeniem składników używanych do produkcji ginu Bombay Sapphire. Szczegółowe zasady oraz wszelkie informacje o konkursie można znaleźć pod adresem www.finelife.pl w zakładce „W parze z wyobraźnią" a także na profilu marki na Facebooku „W parze z wyobraźnią". Wszystkich miłośników fotografii serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie oraz na fan page'a marki!


Partnerzy wydarzenia

Konkurs dla pasjonatów fotografiki „W parze z wyobraźnią" organizowany jest we współpracy z magazynem fineLIFE.pl - jedynym w swoim rodzaju wirtualnym miejscem porozumienia dla miłośników dobrego i interesującego życia. Portal powstaje w oparciu o niezwykle zdjęcia i komentarze wyjątkowych ludzi. Pomysłodawczyni oraz prowadząca magazyn - Lidia Popiel - od początku za swój cel obrała prezentowanie różnych odcieni ciekawego życia. Czytelnicy znajdują tu opowieści o szeroko pojętym pięknie, rozmowy z charyzmatycznymi osobowościami, a także wypowiedzi oraz rekomendacje specjalistów i autorytetów z poszczególnych dziedzin.Lidia Popiel to znana polska fotografka, modelka i dziennikarka. Fotografią zawodowo zajmuje się od 1985 roku, a jej prace publikowano w magazynach takich jak „Zwierciadło", „Pani" oraz „Sukces". Obecnie, swoje pasje realizuje na łamach stworzonego przez siebie portalu lifestylowego fineLIFE.pl. Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz chętnie wspiera młodych i zdolnych adeptów sztuk wizualnych. Lidia Popiel zasiądzie w jury konkursu „W parze z wyobraźnią". Poprowadzi również warsztaty fotografiki dla zwycięzcy - autora najlepszego zdjęcia zainspirowanego marką Bombay Sapphire.

DOSSIER

Bombay Sapphire to najwyższej jakości gin, którego butelka charakteryzuje się wyjątkową szafirową barwą. Jest produkowany w oparciu o oryginalna recepturę z 1761 roku. Unikalna kompozycja spirytusu zbożowe i dziesięciu starannie wyselekcjonowanych ziół i korzeni, tworzy niepowtarzalny smak i aromat tego trunku. Korzeń dzięgla nadaje piżmowy, ale zarazem bardzo delikatny aromat. Kora kasji tworzy nutę cynamonową, jagody kubeby - korzenny, lekko pieprzowy zapach z nutą cytryny i sosny, a rajskie zioła nadają całości wyrazistości i unikalnego smaku.

Wyłącznym dystrybutorem ginu Bombay Sapphire w Polsce jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.


Kontakt prasowy
: Beata Grzybek, MORE PR, ul. Poborzańska 8 lok.14, 03-368 Warszawa, tel. (22) 401 73 73, e-mail: beatagrzybek@more-pr.com



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marta Więckowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »