Firma » Bankowość

Konsolidacja długów - jeden ze sposobów na zmniejszenie obciążenia kredytowego

Jeżeli masz do spłacenia kilka pożyczek / kredytów zaciągniętych w różnych instytucjach to warto wziąć pod uwagę konsolidację zadłużenia. Zwłaszcza wówczas, gdy pojawiają się problemy z terminowym płaceniem rat.

Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie ułatwienie kontroli zadłużenia i usprawnienie spłacania zobowiązań. Jest to pożyczka zaciągnięta po to aby spłacić wszystkie wcześniej zaciągniete pożyczki i kredyty. Zaletą takiego rozwiązania jest to że całość długu znajduje się w jednym banku i wystarczy pamiętać o jednej dacie spłacania raty. To jest bardzo dobre rozwiązanie dla osób które mają problem z zapanowaniem nad wszystkimi swoimi zobowiązaniami. A również dla oszczędnych gdyż najczęściej kredyt konsolidacyjny ma dłuższy czas spłaty od kredytów, które zostaną przy jego pomocy zamknięte. Daj to możliwość wynegocjowania lepszych warunków pozyczki i przekłada się na niższe raty miesięczne - łatwiejsze do spłacenia. Bardzo ważny jest fakt, że kwota kredytu konsolidacyjnego nie trafia do dłużnika, natomiast środki są przekazywane bezpośrednio na spłatę zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny to bardzo dobre i elastyczne rozwiązanie dla osób które poszukują kredyt dla zadłużonych. Można nim objąć wszystkie posiadane pożycki i kredyty takie jak: hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, zadłużenie na kartach kredytowych a także limit kredytowy na koncie prywatnym. Zaciągając kredyt konsolidacyjny dłużnik samodzielnie decyduje, które zadłużenia mają być skonsolidowane. Podczas konsolidacji można pominąć kredyty czy pożyczki, którym do spłacenia jest kilka rat.

Banki mogą nie zgodzić się na udzielenie kredytu konsolidacyjnego, jeżeli kwota zobowiązań przewyższa dochody dłużnika, który nie jest w stanie przedstawić zabezpieczenia, np. w postaci nieruchomości. Zabezpieczenie kredytu ma dużyy wpływ na kwotę udzielonego kredytu konsolidacyjnego.

Największe korzyści z zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego uzyskuje się gdy zabezpieczeniem jest hipoteka, a konsolidacja dotyczy kredytów konsumpcyjnych - zyskuje się wówczas na różnicy oprocentowania mięzy kredytem hipotecznym na konsumpcyjnym.

Kredyt konsolidacyjny wiąże się z tym że ogólna kwota, którą globalnie oddamy bankowi będzie wyższa, ze względu na dłuższy okres kredytowania, ale napewno zyskamy spokój, że terminowo regulujemy nasze zobowiązania. Ponieważ będziemy płacić niższe raty miesięczne tylko do jednego banku odzyskamy płynność finansową i nie musimy się martwić zaległościami i obawą kontaktu z windykatorem.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »