Firma » Bankowość

Konto oszczędnościowe w aplikacji HAIZ Alior Banku

Alior Bank rozszerzył ofertę o konto oszczędnościowe w aplikacji mobilnej HAIZ. Do regularnego odkładania pieniędzy zachęcą nie tylko odsetki od zgromadzonej kwoty, ale też specjalna gra będąca częścią aplikacji.

Podobnie jak w przypadku rachunku podstawowego HAIZ, z konta oszczędnościowego mogą korzystać również dzieci, także poniżej 13. roku życia.

Pełnoletni klienci mogą otworzyć nawet 6 kont oszczędnościowych w aplikacji HAIZ. Do rachunku nie jest wydawana karta płatnicza. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Klienci nie zapłacą także prowizji za zlecenie pierwszej wypłaty w danym miesiącu. Obecnie oprocentowanie wynosi 0,96%, a odsetki kapitalizowane są miesięcznie. Przez pierwsze trzy miesiące nowi klienci banku mogą korzystać z promocyjnego oprocentowania, wynoszącego 2%. Wkrótce w aplikacji pojawią się także dodatkowe bonusy finansowe dla użytkowników.

 

Po założeniu konta oszczędnościowego w aplikacji HAIZ, klientom udostępniana jest gra, zachęcająca do systematycznego oszczędzania i polegającą na regularnym podlewaniu drzewa. Będzie ono rosło wraz z kolejnymi wpłatami albo usychało w przypadku ich braku. Celem jest uzbieranie wyznaczonej kwoty (różnej w zależności od wieku gracza), za co użytkownik otrzyma specjalną odznakę oraz zostanie przeniesiony na kolejny poziom gry, gdzie podlewanie drzewka rozpocznie się od nowa, ale z wyższą kwotą do uzbierania.

 

Konto oszczędnościowe można otworzyć zdalnie poprzez aplikację HAIZ lub w placówce Alior Banku. Niepełnoletni klienci mogą korzystać z rachunków udostępnionych im przez rodziców, natomiast po ukończeniu 13. roku życia, będą mogli posiadać własny rachunek oszczędnościowy HAIZ.

 

Konto oszczędnościowe stanowi istotne uzupełnienie usług bankowych w aplikacji HAIZ, do tej pory umożliwiających prowadzenie rozliczeń na rachunku bieżącym, dokonywanie płatności kartą płatniczą, a teraz także i bardziej efektywne oszczędzanie – mówi Elżbieta Wilczyńska-Chorzępa, odpowiadająca za rozwój aplikacji HAIZ w Alior Banku. – Pozwala to nam udostępnić kompletną ofertę kolejnym klientom, zwłaszcza tym najmłodszym.

Polska plasuje się na jednym z ostatnich miejsc wśród krajów Unii Europejskiej pod względem poziomu oszczędności – mówi Tomasz Motyl, kierujący Departamentem Innovation Lab, wspierającym rozwijanie nowych rozwiązań w Alior Banku. – Mamy nadzieję, że HAIZ będzie teraz jeszcze efektywniej pomagać naszym klientom w wypracowywaniu nawyku regularnego oszczędzania, a wykorzystanie gry okaże się szczególnie atrakcyjną formą edukacji najmłodszych użytkowników aplikacji – dodaje Tomasz Motyl.

Aplikacja mobilna HAIZ łączy funkcję komunikatora finansowego z usługami bankowymi oraz platformą m-commerce, a jej użytkownicy mogą przesyłać między sobą pieniądze w wygodny sposób w trakcie rozmowy na czacie. Rodzic może otworzyć do 5 dodatkowych rachunków HAIZ i udostępniać je poprzez aplikację swoim niepełnoletnim dzieciom, także tym, które nie ukończyły jeszcze 13 lat. Starsze dzieci za zgodą rodzica mogą korzystać w aplikacji z własnego konta HAIZ.

 

Innowacyjne rozwiązanie zostało już dostrzeżone za granicą. Za wdrożenie aplikacji HAIZ Alior Bank otrzymał w Londynie w maju br. prestiżową nagrodę „The Retail Banker International Award” w kategorii „Best Service Innovation”. Z kolei w czerwcu międzynarodowe stowarzyszenie EFMA ogłosiło aplikację HAIZ „innowacją miesiąca”.

 

Aplikacja mobilna HAIZ jest bezpłatna i dostępna na telefony z systemami iOS i Android. Więcej informacji na temat HAIZ dostępne jest na stronie: www.haiz.pl lub www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/uslugi/haiz-konto-i-aplikacja.html

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

United PR

Komentarze (3)

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2017-08-07 16:35:03

  Szanowna Pani Aniu, Klienci Nest Banku oraz osoby nie posiadające u Nas konta bankowego mogą liczyć na kilka ofert lokat. Obecnie w Nest Banku mamy m.in. promocyjną Nest Lokatę Witaj na okres 3 lub 6 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe. Lokaty dostępne są: 30 dni od otwarcia konta - lokata na 3 miesiące oraz 60 dni - lokata na 6 miesięcy. Oprocentowanie każdej z nich wynosi 4,00% w skali roku, a minimalna kwota lokaty to 1000 zł (maksymalnie aż 10 000 zł). W przypadku lokaty na 6 miesięcy, promocyjne oprocentowanie 4,00% obowiązuje w całym okresie trwania lokaty przy założeniu spełnienia określonych warunków promocji, a mianowicie wpływu wynagrodzenia na Nest Konto Klienta, w kwocie nie niższej niż 2 500,00 zł w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym. Po zakończeniu każdej z dwóch lokat można je odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty. Cała oferta lokat dostępna jest na stronie banku nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty.html

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl

 • avatar
  ~ania 2017-08-01 00:34:03

  A jak u Was jest z lokatami?

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2017-07-17 21:46:24

  Szanowni Państwo, Nest Bank ma dla swoich Klientów kilka możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, które pozwoli zabezpieczyć przyszłość rodziny poprzez bezpieczne pomnożenie kapitału. Każdy Nowy Klient może liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku). W naszej ofercie jest także konto Nest Rodzinne Oszczędności, które nie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i kosztami administracyjnymi (w tym z opłatami za wcześniejsze zakończenie oszczędzania). Składa się ono ze zwykłego konta Nest Oszczędności oraz Premii za długość okresu oszczędzania i liczbę posiadanych dzieci. Oferujemy także szeroką gamę lokat bankowych dla Klientów Nest Banku oraz dla osób, które nie mają u Nas konta bankowego. Więcej na stronie banku nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci.html

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »