Dom » Ogrody

Kosiarki na miarę większych ogrodów

Kosiarki na miarę większych ogrodów
Zobacz więcej zdjęć »
Koszenie trawy to ważny element pielęgnacji ogrodu. Liczba modeli kosiarek sprawia, że wybór właściwego urządzenia może okazać się trudny. Eksperci firmy Victus-Emak radzą czym kierować się przy zakupie kosiarki odpowiedniej dla średnich i dużych trawników.

Koszenie trawnika należy do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Z tego względu warto ze szczególnym rozmysłem podejść do zakupu odpowiedniego sprzętu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Wybór właściwego urządzenia jest szczególnie istotny dla posiadaczy większych ogrodów, których koszenie może być postrzegane jako uciążliwe" - stwierdził Piotr Datkiewicz, ekspert Victus-Emak. „Podczas wyboru konkretnego modelu warto kierować się po pierwsze wielkością trawnika, po drugie stopniem nierówności podłoża. Kiedy posiadamy średni lub duży ogród, powinniśmy także zwrócić szczególną uwagę na silnik urządzenia."

Znaczenie silnika

Kiedy planujemy zakup samochodu rzeczą naturalną jest przeanalizowanie parametrów silnika. Kupując kosiarkę warto postąpić podobnie. „Naszym klientom szczególnie polecamy kosiarki z czterosuwowymi silnikami Emak, które posiadają 3-letnią gwarancję" - powiedział Piotr Datkiewicz.

Unikalne cechy silnika Emak:

  • Silnik górnozaworowy (Over Head Valve - OHV) gwarantuje mniejszy poziom drgań i hałasu przy jednoczesnej wyższej wydajności urządzenia oraz o 30% mniejsze spalanie niż w przypadku silników dolnozaworowych.
  • Automatyczny system dekompresyjny zmniejsza ciśnienie sprężania, a co za tym idzie również siłę z jaką operator musi ciągnąć za linkę rozrusznika.
  • Kulkowe łożysko wału korbowego obniża tarcie, co zapewnia większą żywotność i trwałość silnika.
  • Duży tłumik sprawia, że kosiarka pracuje znacznie ciszej.
  • Podwójny system filtracji powietrza chroni silnik i zwiększa jego wydajność.

Kosiarka dostosowana do potrzeb ogrodu

Wybierając konkretny model kosiarki należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość ogrodu i stopień nierówności terenu. W przypadku ogrodów średniej wielkości do 1200 m2 dobrym wyborem będą modele z korpusem stalowym o szerokości cięcia 46 cm, np. kosiarka Oleo-Mac G 48 PK. W przypadku większej lub nierównej powierzchni firma Victus-Emak poleca modele z napędem, ułatwiającym poruszanie się po zróżnicowanych trawnikach, takie jak kosiarka Oleo-Mac G 48 TK. W obydwu urządzeniach stalowy korpus został zaprojektowany w taki sposób, aby w pełni wykorzystać siłę odśrodkową obracającego się noża i maksymalnie wypełnić kosz kosiarki. Warto dodać, że obie kosiarki są standardowo wyposażone w noże do rozdrabniania trawy a po zakupieniu zaślepki kanału wyrzutowego łatwo można przestawić je do pracy w funkcji w mielenia.

Kosiarka Oleo-Mac G 48 PK - cena detaliczna około 850 zł

Kosiarka Oleo-Mac G 48 TK (z napędem) - cena detaliczna około 1190 zł

Seria kosiarek Oleo-Mac Allroad to rozwiązania stworzone z myślą o użytkownikach prywatnych pracujących na większych, także nierównych trawnikach. Kosiarka Oleo-Mac G 48 TK z napędem Allroad gwarantuje wysoką płynność jazdy nawet na bardzo nierównych terenach. Dzięki wysokim kołom (20 cm przednie i 28 cm tylne) urządzenie wyróżnia się łatwością manewrowania oraz dużą zwrotnością. Nowe ergonomiczne dźwignie hamulca silnika i napędu oraz regulacji wysokości cięcia zapewniają wysoki komfort użytkowania podczas pracy w wymagających warunkach.

Kosiarka Oleo-Mac G 48 TK ALLROAD - cena detaliczna około 1350 zł

Kosiarki Oleo-Mac wyposażone w nowoczesne silniki Emak, odpowiednio dobrane do potrzeb ogrodu sprawią, że koszenie trawnika stanie się prawdziwą przyjemnością.

Produkty marki Oleo-Mac dostępne są w sklepach specjalistycznych i ogrodniczych na terenie całej Polski. Dodatkowe informacje dotyczące akcesoriów i środków do pielęgnacji ogrodów marki Hozelock, Oleo-Mac, Pokon i Chrysal, znajdą Państwo pod adresem www.victus.pl oraz www.oleomac.pl.

Informacje o firmie

Firma Victus-Emak Sp. z o. o. została wyodrębniona ze struktury firmy Victus International Trading S.A. i od 2005 roku jest członkiem grupy EMAK, jednego z najbardziej liczących się na rynku europejskim producentów sprzętu ogrodniczego i leśnego. Firma funkcjonuje na rynku polskim od 1989 roku, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonałym rozwiązaniom organizacyjnym i wysokiemu poziomowi profesjonalnej wiedzy, zdobyła silną pozycję w branży. Victus-Emak dysponuje zapleczem technicznym pozwalającym oferować produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Obecnie asortyment firmy obejmuje ponad 1000 produktów w ramach czterech marek, liderów rynku w swoich branżach: Hozelock - akcesoria do nawadniania, Oleo-Mac - wysokiej jakości urządzenia do pracy w lasach, ogrodach i terenach zieleni, Pokon - podłoża, nawozy i środki do pielęgnacji roślin ogrodowych i balkonowych oraz Chrysal - środki do pielęgnacji kwiatów ciętych. Razem tworzą kompleksową ofertę produktów i usług, które czynią pracę w ogrodzie bardziej wydajną i komfortową. Victus-Emak posiada również dobrze rozwiniętą sieć punktów serwisowych dokonujących napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzedawanych urządzeń, zaś wykwalifikowana kadra pracowników wspiera klienta fachową wiedzą, zarówno na etapie zakupu produktów, jak i w momencie, kiedy pojawią się problemy w trakcie ich użytkowania.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:

Magda Knefel, Konkret PR

Kom. 507150480

E-mail : m.knefel@konkretpr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.knefel@konkretpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »