Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Kosmetyki ekologiczne prawdy i mity

Kosmetyki ekologiczne prawdy i mity
Zobacz więcej zdjęć »
Niestety wielu osobom do tego, aby kupiły jakiś kosmetyk wystarczy etykietka „ekologiczny”. A tymczasem nie wszystkie kosmetyki tak reklamowane faktycznie są nieszkodliwe dla organizmu tak jak warzywa czy owoce z domowego ogródka.

Przede wszystkim przed zakupem jakiegokolwiek kosmetyku warto sprawdzić jego skład. Nie musimy być do tego chemikami, ale wystarczy, że będziemy znać podstawowe oznaczenia składników roślinnych jak ekstrakt, olejek. Na przykład macadamian oil – to olejek z orzechów makadamia – składnik naturalny. Składniki chemiczne i sztuczne to na przykład parabeny – składniki z końcówką paraben to konserwanty, których warto unikać, a w kosmetykach eko nie powinny się one pojawiać wcale.

 

Druga kwestia to data ważności. Kosmetyki skomponowane z naturalnych składników bez konserwantów mają krótki czas przydatności. Najczęściej jest to 3-9 miesięcy po otwarciu. Gdy widzimy jakiś kosmetyk z datą 24 miesiące na pewno nie będzie on organiczny.

 

Po trzecie marka. Jeśli znamy jakąś firmę bardzo dobrze z produkcji kosmetyków typowo drogeryjnych i nagle na tych samych kosmetykach pojawia się dopisek „eko” warto sprawdzić czy to tylko chwyt marketingowy czy faktycznie skład się zmienił. Niestety w 99% przypadków kosmetyk nie robi się bardziej naturalny, a dodatkowy napis na opakowaniu ma nas zachęcić do zakupu dokładnie tego samego produktu co zawsze.

_____________________________________________________________________

Kosmetyków ekologicznych szukaj na http://polandi.eu/pl/c/KOSMETYKI-EKOLOGICZNE/134 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Polandi sklep internetowy
http://www.polandi.eu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »