Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Kostrzyn nad Odrą

O ile osób, tyle opinii o Jurku Owsiaku. Jednak trzeba mu przyznać jedno. Gdyby nie organizowany przez jego fundację Przystanek Woodstock, to Kostrzyn nad Odrą cały czas byłby jednym z wielu granicznych miast.

Owsiak nadciąga

Po konflikcie z władzami miejscowości Żary Jerzy Owsiak poszukiwał nowego miejsca, w którym mógłby organizować swój coroczny festiwal. Ostatecznie wybór padł na Kostrzyn nad Odrą, a właściwie Kostrzyn, ponieważ, od 2003 roku tak brzmi urzędowa nazwa miasta.

Zanim zaczęto organizować festiwal, miasto było znane jako „polska Hiroszima", ponieważ podczas II Wojny światowej zostało zniszczone niemal całkowicie. Ruiny starego miasta to zarośnięte krzakami gruzy.

Poza tym, w Kostrzynie można było odwiedzić kilka zabytków, wśród których najatrakcyjniejsze są ruiny Twierdzy Kostrzyn oraz pozostałości po zamku z XVI wieku.

Dopiero organizacja przystanku Woodstock przyniosła miastu ogromny rozgłos. I o ile początkowo była to impreza mocno sprofilowana, skierowana do miłośników konkretnej muzyki, to z czasem wyewoluowała do masowej, w pełni komercyjnej imprezy, na której praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie.

Z organizacji przystanku najbardziej cieszą się miejscowi handlarze - te kilka dni na przełomie lipca i sierpnia to dla nich okres żniw, podczas którego odbijają sobie cały rok. Jedyne co ich nieco denerwuje to to, że na czas imprezy w mieście wprowadzana jest prohibicja na alkohol mocniejszy niż 6%.

Brama Berlina

Kostrzyn jest też Bramą do Berlina, codziennie odjeżdża z niego kilkadziesiąt pociągów do stolicy Niemiec. Więc jeżeli Twój urlop wypada na przełomie lipca i sierpnia, a Ty chcesz go spędzić aktywnie, z przygodami, to wskakuj w pociąg lub skorzystaj z oferty Wynajem busów Łódź i  zajrzyj na Woodstock a potem ruszaj do Berlina!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »