Technologie » Komputery

Kosztowne wycieki danych. Jak ich uniknąć?

Kosztowne wycieki danych. Jak ich uniknąć?
Zobacz więcej zdjęć »
W ciągu ostatnich 12 miesięcy na czołówki gazet trafiło kilka głośnych przypadków naruszenia danych. Przykład pierwszy z brzegu: kradzież informacji o użytkownikach serwisu Ashley Madison. Część przejętych danych, w tym nazwiska i adresy, pojawiła się w sieci wkrótce po ataku.
Cyberataki stają się coraz bardziej powszechne. Ważne jest zatem, aby firmy były świadome tego, ile tak naprawdę kosztują wycieki danych – artykuł Wielanda Alge, wiceprezesa i dyrektora generalnego na region EMEA, Barracuda Networks.
Mimo, że atak na Ashley Madison był szokiem dla 37 mln jego użytkowników, to incydenty tego rodzaju stają się coraz bardziej powszechne. Jakie konsekwencje mają takie ataki? Sony Pictures, które padło ofiarą ataku cybernetycznego w 2014 roku ujawniło, że incydent kosztował je 35 milionów dolarów za cały rok fiskalny. Naprawianie szkód spowodowanych atakami to mnóstwo pieniędzy. Przywracanie systemów finansowych i informatycznych oznacza wiele roboczogodzin oraz wydatki na oprogramowanie i sprzęt.

Jakie są prawdziwe koszty wycieku danych?

Badanie przeprowadzone przez Ponemon Institute stanowiło próbę oszacowania kosztów, które ponoszą organizacje padające ofiarą incydentów naruszenia danych. Oto wnioski z badania:
  • Wyciek danych oznacza dla firmy wydatek wielkości średnio 65 euro – to koszty bezpośrednie, związane z usunięciem zagrożenia i jego efektów oraz 125 euro kosztów pośrednich, związanych choćby z utratą klientów. Łącznie daje to 190 euro na wyciek jednego rekordu.
  • Całkowity, uśredniony koszt w skali całej organizacji, wynikający z wycieku danych wzrósł do 5,7 mln euro – w porównaniu z 4,6 mln euro w 2013 roku.
  • Koszty związane z wykrywaniem i eskalacją wzrosły z 367 tysięcy do 544 tysięcy euro. Liczby te wskazują na zwiększenie wydatków związanych z postępowaniami sądowymi oraz czynnościami dochodzeniowo-śledczymi, jak również usługami audytu, zarządzania zespołem kryzysowym oraz komunikacją do interesariuszy i podmiotów zarządzających.
  • Koszty ponoszone już po wykradnięciu danych także wzrosły. Obejmują one m.in. pracę help desków, komunikację wewnętrzną, pracę wewnętrznych zespołów śledczych i wydatki na prawników. W tegorocznym badaniu wydatki te wzrosły z 1.391.970 euro w 2014 roku do 1.427.478 euro obecnie. 
  • Z powyższych liczb jasno wynika, że naruszenie bezpieczeństwa danych jest bardzo kosztowne. Ale – oprócz kwestii finansowych – ataki cybernetyczne to także incydenty godzące w wizerunek i skutkujące utratą zaufania do organizacji. Chcąc uniknąć pojawienia się w centrum uwagi z powodu wycieku danych, firmy i instytucje muszą podjąć szereg kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa i integralności danych.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/it_solutions/kosztowne_wycieki_danych_jak_ich_uniknac.html



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »