Motoryzacja » Transport

Krajowy biznes przeprowadzkowy

Krajowy biznes przeprowadzkowy
Zobacz więcej zdjęć »
Rekord w branży przeprowadzkowej ustanowił DTS Przyjemne Przeprowadzki. Przeprowadzka Polkomtela i jego 1800 pracowników w 3 weekendy! W roku 2007 ponownie wygrała największy kontrakt przeprowadzkowy, Bank Millenium zaufał najlepszej na polskim rynku spółce przeprowadzkowej.
Biznes przeprowadzkowy, tylko dla wytrwałych !

Wartość kontraktów w branży przeprowadzkowej w 2005 roku w sektorze biurowym w Warszawie przekroczyła 3 miliony euro

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Warszawa nadal jest krajowym liderem w segmencie inwestycji biurowych. W 2005 roku zainwestowano w stolicy blisko 1 miliard euro w nowoczesne powierzchnie biurowe. Obecnie w Warszawie jest około 2,5 miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej, co oznacza, że w okresie ostatnich 5 lat przybyło ich ponad 1,5 mln. .

Końcówka roku tradycyjnie była dla branży gorącym okresem. Ważyły się losy kilku dużych kontraktów biurowych a klienci z rynku prywatnego dokonywali jeszcze ostatnich inwestycji mieszkaniowych aby zdążyć przed świętami.

Z perspektywy kilku miesięcy 2006 można już pokusić się o podsumowanie roku zeszłego. Niewątpliwie, w aspekcie dochodów, był to rok lepszy od poprzedniego, jednak jeszcze nie zrównał się z najlepszym dla branży rokiem 2003 kiedy to oddano do użytku blisko 160 000 mieszkań. Dobra perspektywa nadchodzących lat na pewno zdecydowanie wpłynie na poprawę rentowności usług i zapewni wzrost przychodów branży. Zeszły rok był również rozstrzygający dla wielu firm usługowych, które postawiły na modernizację swoich firm i poczyniły wiele inwestycji przygotowujących je do dalszej ekspansji na rynku. Prężne, dynamiczne przedsiębiorstwa ukształtowały nową strukturę branży, wyłoniła się czołówka głównych graczy rynkowych wygrywających większość intratnych zleceń.


Profesjonalizm zaczął się opłacać!

Najlepszym egzaminem dla firmy są zlecenia przeprowadzek biurowych, tutaj trzeba wykorzystać wszystkie umiejętności i posiadane doświadczenie, to właśnie w tym segmencie usług, firmy muszą się zmierzyć z czasem i udowodnić swoją sprawność. Czołówkę peletonu, liderów krajowego rynku przeprowadzkowego, za rok 2005 otwiera warszawska firma DTS Przyjemne Przeprowadzki. W minionym roku zrealizowała ona największe przeprowadzki biurowe. Firma obsługuje średnio 200 przeprowadzek miesięcznie. Mocnym akcentem ubiegłorocznego portfela usługowego DTS była przeprowadzka Polkomtela do nowej siedziby na ulicy Postępu 3. W trzy listopadowe weekendy specjaliści z DTS-u przeprowadzili 1700 stanowisk pracy ustanawiając nowy rekord w branży.

Miniony rok udowodnił, że polskie firmy przeprowadzkowe, mogą skutecznie rywalizować z korporacjami zagranicznymi, zwiększając z roku na rok swój potencjał, udział w rynku i zaufanie klientów.

O przyszłości i skuteczności firm zdecyduje zdolność do restrukturyzacji portfela zamówień oraz zdolność do utrzymania na wysokim poziomie procesów innowacyjnych we wszystkich obszarach działalności firmy.

Będzie jeszcze lepiej

Wartość rynku przeprowadzek w Polsce w 2004 roku ocenia się na poziomie 60 mln EUR.W roku 2005 wartość tego rynku wzrosła do ok. 65 mln Euro. Z aktualnych informacji dochodzących z rynku przeprowadzek można przypuszczać, że rok 2006 zaznaczy się kolejnym wzrostem sprzedanych usług. Z analizy planów inwestorskich na najbliższych 10 lat wynika, że szacunkowa sumaryczna wartość tego rynku w ciągu dekady 2005-2014, osiągnie poziom 1 mld EUR. Obecnie serwis dla firm i instytucji ma 42 proc. udział w rynku przeprowadzek, 58 proc. to przeprowadzki osób prywatnych. Liczba zleceń firmowych, najbardziej rentownych dla branży, z roku na rok rośnie i właśnie na tym polu rozgrywa się największa walka konkurencyjna, a jest się o co bić!. Przeprowadzka całego biurowca w Warszawie (np. Warsaw Trade Tower) to dochód rzędu 300 tys. EUR. Z takimi zleceniami mogą sobie poradzić tylko firmy posiadające profesjonalną flotę transportową - dysponujące kilkudziesięcioma samochodami z zespołami tragarskimi oraz wyposażone w najnowszą technikę transportową i montażową. W ubiegłym roku firmy wynajęły w stolicy ponad 320 tys. mkw powierzchni biurowej, a szacowany popyt w latach 2005/2006 ma sięgnąć 350 tys. mkw rocznie. Potencjalna wartość usług przeprowadzkowych tylko w warszawskim segmencie biurowym osiągnęła w roku 2005 wartość ok. 3 mln EUR. Warszawa już drugi rok z rzędu zajmuje 20 miejsce na europejskiej liście miast, w których najkorzystniej ulokować działalność gospodarczą. W dorocznym rankingu publikowanym od 1990 roku przez Cushman & Wakefield H&B (patrz: ramka) Warszawa przegrała co prawda z Pragą, która ulokowała się na 13 pozycji, ale wyprzedziła Budapeszt, który zajął 21 miejsce. Wyniki badań dowodzą, że pozycja stolicy Polski powinna się wkrótce poprawić, bowiem w ciągu najbliższych pięciu lat miasto może spodziewać się największego napływu zagranicznych firm.

Banki weszły do gry

Rozkwit przeżywają także przeprowadzki w sektorze zleceń prywatnych. Jego rozwój w ostatnich dwóch latach zapoczątkowały banki, zdecydowanie ułatwiając klientom dostęp do kredytów mieszkaniowych. Dynamika kredytów udzielonych w latach 2002/2004 osiągnęła poziom 145 proc. a za okres 2005/2004 ciągle rosnąc, wyniosła 137,5 proc. W roku 2005 wartość udzielonych kredytów mieszkaniowych przekroczyła poziom 22 mld. zł. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że w ubiegłym roku z kredytów hipotecznych skorzystało ponad 200 tys. Polaków (w 2004 r. niecałe 150 tys.). Pomimo tego wzrostu mamy świadomość wieloletnich zaniedbań w budownictwie. Powoli się to zmienia. W 2005 roku oddano do użytku 115 000 mieszkań, jednak statystycznie na 1 tys. Polaków przypada ciągle jeszcze tylko 300 mieszkań, tymczasem średni wskaźnik w krajach „starej UE" wynosi przeciętnie 500 /Rumunia 350/. Można jednak oczekiwać, że boom mieszkaniowy wywołany dostępnością do kredytów będzie trwał co pozwoli stopniowo rozwiązywać ten problem. Dzisiaj w Warszawie mieszkania rozchodzą się „na pniu" jeszcze przed ich wybudowaniem

Andrzej Poradzki

Polskie Stowarzyszenie Przeprowadzkowe

www.przeprowadzki.org



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

aurelia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »