Gospodarka » Bezpieczeństwo

Kredyt bez zaświadczen – oszusci wysyłają sms’y

Ciężko w Polsce. Wszystko drożeje, a trzeba kupić nową ludówke lub auto, żeby dojechać do pracy. Dużo ludzi już mają długi i nie wiądzą jak się z tego wykopać. Fajnie w takim wypadku po prostu dostać sms’a który obiecuje że wszystko będzie dobrze za pomocą pożyczki – na dodatek bez zaświadczeń!

Społeczność tellows.pl odkrywa takie oszustwa i ostrzega swoich użytkowników. Z tellows.pl stworzyliśmy bazę danych, która pomaga oszacować, czy warto odebrać dane połączenie czy lepiej je zignorować, ponieważ będzie ono dla nas stratą czasu albo nawet grożne jak te przed którymi dzisiaj ostrzegamy.

Sms’y małą bardzo podobną treść: Pożycka bez zaświadczeń na 200-2000 zł! W ciągu trzech dni pieniądze będą na twoim koncie. Oddzwoń lub odpiś do 20. Podpisane są jakimś nazwiskiem. n.p. Marek Woch, Piotr Lajnert, Grzegorz Tyndzik. Trzeba tu podkreślic że najprawdopodobniej oszusci nie podają prawdziwego nazwiska i używają pseudonymy.

Nie jeden się na to nabierze, wyszle sms’a jako odpowiedz albo oddzwoni. I nie pierwszy raz to się okazuje jako pułapka kosztów a pieniądzy nadal nie ma. Jakie doświadczenia mieli użytkowniczy Tellows? Po pierwsze nie zyskali pieniądzy ale zgubili kwoty między 11 do 30 złotych (Koszt sms'a około 11,07zł). Po drugie dostali drugiego sms’a z prosbą o potwierdzienie tego pierwszego. I znów zapłacili.

Strona Tellows ma dużą baze niewiarygodnych połęczeń i na dodatek jest codziennie aktualizowana. Najlepiej sprawdzać nieznane numery telefonu i się upewnić kto się próbuje z nami skontaktować.

Więcej informacji:

http://blog.tellows.pl/

Tellows UG
Christian Anton
Eschenring 6
04282 Bennewitz

Tel: +49 – 1578 – 4918966
Fax: +49-355-28925-887006
E-Mail: 

 

Społeczność Tellows pozwala użytkownikom komentować i oczeniać numery telefoniczne m.i. na stronach www.tellows.de, www.tellows.com, www.tellows.co.uk, www.tellows.fr, www.tellows.es i www.tellows.it. W ten sposób tellows ostrzega ludzi na całym świecie przed oszustwem telefonicznym. Rejestr handlowy: Amtsgericht Leipzig HRB 26291, Kierownik: Stefan RickRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tellows
http://www.tellows.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »