Społeczeństwo » Społeczeństwo

Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto sięgnąć po takie rozwiązanie?

Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto sięgnąć po takie rozwiązanie?
Zobacz więcej zdjęć »
Duża ilość mniejszych oraz większych zobowiązań kredytowych, o których należy pamiętać lub problem ze spłaceniem zaciągniętych długów – z tymi kłopotami boryka się wielu z nas.

Najlepszym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji skonsolidowanie swoich kredytów, czyli połączenie ich i spłacanie tylko jednej raty. Kamil Muskus, Dyrektor Badań i Rozwoju firmy Compass Money mówi, kiedy i dla kogo kredyt konsolidacyjny jest najbardziej opłacalny.

Skonsolidować można kredyty i pożyczki różnego rodzaju, które zostały udzielone na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą. Połączeniu podlegają kredyty hipoteczne, samochodowe, ratalne, w rachunku bieżącym oraz karty kredytowe. Konsolidacja polega na spłacie poprzednio zaciągniętych zobowiązań finansowych przez bank udzielający kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób zamiast kilku różnych opłat, kredytobiorca spłaca tylko jeden kredyt w jednym banku. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, pieniądze nie są przelewane na nasz rachunek, ale automatycznie znajdują się na kontach wierzycieli, u których zaciągnęliśmy poprzednie długi. Istnieje możliwość dobrania środków do kredytu, które nie tylko uregulują nasze aktualne zobowiązania, lecz będziemy mogli przeznaczyć je na dowolny cel. Firma Compass Money oferuje swoim klientom kredyty konsolidacyjne oparte na najlepszych indywidualnych warunkach.

Dla kogo konsolidacja?

„Ten rodzaj kredytu przeznaczony jest w szczególności dla osób zadłużonych, które nie są w stanie poradzić sobie ze spłatą kolejnych rat zaciągniętych kredytów. Połączenie wszystkich zobowiązań w jeden skonsolidowany kredyt o znacznie obniżonej racie, przy jednoczesnym wydłużeniu czasu spłaty jest dla wielu osób wybawieniem, ponieważ pozwala na utrzymanie płynności i swobody finansowej” – mówi Kamil Muskus z firmy Compass Money, dodając, iż kredyt konsolidacyjny jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które mają przejściowe problemy finansowe, ponieważ redukuje on miesięczne koszty wszelkich zobowiązań. Dzięki mniejszej miesięcznej racie pozostałe pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Można wyróżnić dwa typy kredytów konsolidacyjnych: zabezpieczony oraz bez zabezpieczenia. Gdy decydujemy się na pierwszy rodzaj, kredyt zostaje zabezpieczony naszą hipoteką. Posiada on dużo niższe oprocentowanie, które jest zbliżone do tego przy pożyczkach hipotecznych. Jego górny limit uzależniony jest od wartości nieruchomości w stosunku na ogół nie przekraczającym 70-80%. Firma Compass Money oferuje swoim klientom ten rodzaj konsolidacji z możliwością zabezpieczenia kredytu na nieruchomości osoby trzeciej. „Indywidualni doradcy Compass Money dostosowują kredyt do możliwości i oczekiwań klientów, negocjując dla nich najlepsze warunki spłaty. Zajmujemy się wszelkimi formalnościami i dobieramy odpowiedni plan finansowy, który w rezultacie może obniżyć miesięczną ratę kredytu aż o 50%. Tym, co nas wyróżnia na tle konkurencji jest niepobieranie prowizji za udzielenie kredytu oraz zwiększenie stosunku konsolidacji z zabezpieczeniem hipotecznym aż do 90% wartości nieruchomości. Dodatkowo akceptujemy różnorodne źródła dochodów, dzięki czemu każdy klient może odetchnąć z ulgą i cieszyć się swobodą finansową” – dodaje Kamil Muskus z firmy Compass Money.

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczenia jest podobny do kredytu gotówkowego. W Compass Money, aby go uzyskać, nie trzeba podawać we wniosku jego przeznaczenia. Jak mówi Kamil Muskus, kwota kredytu w całości wpłacana jest na wskazany przez klienta rachunek, a sam kredyt udzielany jest na niższe kwoty i w krótszym terminie spłaty niż kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet, które pomogą ustabilizować domowe finanse oraz wyjść ze spirali zadłużenia. Obniżenie miesięcznej raty odciąży nasz budżet, a możliwość dobrania dodatkowych środków pozwoli spełnić skryte marzenia dotyczące wakacji lub planowany od dawna remont domu. Firma Compass Money stawia na indywidualne podejście do klienta, które owocuje wieloletnią współpracą opartą na najlepszych warunkach. Zastanawiając się nad konsolidacją aktualnych zobowiązań, dobrym rozwiązaniem jest konsultacja z doradcami Compass Money, którzy dobiorą odpowiedni plan finansowy dla naszego portfela. Firma odznacza się na tle konkurencji wysoką dbałością o szczegóły i permanentny rozwój, który owocuje wysokiej jakości produktami i usługami. Wyróżnienia Solidnej Firmy, Lauru Zaufania czy Firmy Przyjaznej Klientowi świadczą o profesjonalizmie Compass Money. Wart podkreślenia jest fakt, że firma dysponuje wyłącznie polskim kapitałem, co w czasach dominacji globalnych podmiotów dumnie podkreśla wartości przedsiębiorstwa. W efekcie Compass Money pomaga klientom obrać właściwy kurs finansów.Compass Money sp. z o.o. to oparta na wyłącznie polskim kapitale firma zrzeszająca wykwalifikowanych doradców finansowych, która rozpoczynała swoją działalność w 2009 roku jako SNS Centrum. W efekcie szybkiego rozwoju i kolejnych przekształceń, od 2013 roku funkcjonuje jako Compass Money.

Działalność firmy skupia się na ofercie dla klientów indywidualnych i biznesowych – małych i średnich przedsiębiorstw, obejmującej najatrakcyjniejsze na rynku produkty i finansowe, takie jak kredyty, pożyczki oraz leasing. Jak najmniejsza złożoność procesów oraz opieka osobistego doradcy pozwalają zapewnić klientom wygodną obsługę i profesjonalną, kompleksową pomoc w wyborze optymalnego kierunku finansów.

Od 20 sierpnia 2014 roku Compass Money sp. z o.o. współpracuje z Komisją Nadzoru Finansowego. Firma przystąpiła do wielu programów chroniących bezpieczeństwo finansów jej klientów, takich jak Rzetelna Firma, a w swoich działaniach opiera się na przepisach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »