Firma » Finanse

Kredyt oddłużeniowy: Nie wyzwoli Cię z rąk komornika

Kredyt oddłużeniowy: Nie wyzwoli Cię z rąk komornika
Zobacz więcej zdjęć »
Błagam o pomoc mam komornika potrzebuję kilkadziesiąt tysięcy na spłatę... Osoby zadłużone, często zagrożone egzekucją komorniczą lub w jej trakcie poszukują jakiekolwiek możliwości pożyczenia gotówki by spłacić posiadane zadłużenia wobec wierzycieli i chcą pozbyć się przede wszystkim komornika.

Poszukując kredytu oddłużeniowego, osoby w trudnej sytuacji finansowej, wpisane do KRD, BIK, często z kilkoma egzekucjami komorniczymi,  nie mają szansy uzyskać pomocy poprzez ten kredyt, ponieważ ma on inne zadanie, niż spłata długów wymagalnych.

- Kredyt oddłużeniowy to produkt bankowy znany powszechnie jako kredyt konsolidacyjny. To coś zupełnie innego niż usługa oddłużania. To jeden kredyt, który spłaca wszystkie zobowiązania, zabezpieczony zwykle hipoteką domu, mieszkania lub innej nieruchomości. Niektóre z banków umożliwiają skonsolidowania posiadanych kredytów bez zabezpieczenia hipotecznego. Trzeba posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Osoby z zajęciem komorniczym mogą z niego skorzystać, jedynie w przypadku, gdy zostanie uregulowana sytuacja prawna (np. zakończony został proces oddłużania) i klient nie figuruje już w BIK. Rejestr został wyczyszczony.

- Natomiast oddłużanie to usługa dotycząca pomocy prawnej w pełnym zakresie, nawet z kilkoma egzekucjami komorniczymi. Przeważnie w przeciągu 4 miesięcy pracy prawników, udaje się wyprowadzić klienta (dłużnika) na finansową prostą. Dopiero wówczas można ubiegać się o kredyt oddłużeniowy, czyli konsolidacyjny. Reprezentując zleceniodawcę, specjaliści od oddłużania mają swoje sposoby i znają możliwości prawne by dogadać się z wierzycielami

By nie wpaść w pętlę zadłużenia, wszystkim osobom, które w miarę terminowo spłacają kredyty (opóźnienia w spłatach nie mogą przekraczać 30 dni), zaleca się zwrócenie do banku lub jednego z ekspertów, doradców finansowych o dobranie odpowiedniej propozycji bankowej i skonsolidowanie kredytów i to jak najszybciej. Jest dużo dobry ofert bankowych, które oferują konsolidację również dla osób z nienajlepszą historią kredytową.

Wszystkim dłużnikom z wypowiedzianymi przez banki umowami kredytowymi z windykatorami i egzekucjami komorniczymi zaleca się skorzystać z usługi oddłużania zamiast poszukiwania kredytu oddłużeniowego (konsolidacyjnego), którego celem jest obniżenie wysokości zobowiązań finansowy i zamiana kilku posiadanych kredytów z kilku banków na jeden kredyt w jednym banku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Vincent V. Severski w Empik Bonarka, 21 maja, godz. 20:00
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »