Firma » Finanse

Kredyty hipoteczne: w tej cenie tylko teraz!

Kredyty hipoteczne: w tej cenie tylko teraz!
Zobacz więcej zdjęć »
Na nieszczęście dla kredytobiorców stało się to, co przewidywali analitycy. Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe. Na odzwierciedlenie tego posunięcia nie trzeba będzie czekać długo. Już z początkiem wakacji podwyżki odczują klienci biorący kredyty hipoteczne.

(....) Przede wszystkim kredytobiorcom hipotecznym w portfelach ubędzie grosza. Za każde 100 000 zł dopłacą w granicach 30 zł do raty kredytowej miesięcznie. Na kredytach konsumpcyjnych pożyczkobiorcy nie odczują specjalnie podwyżek, ponieważ sumy pożyczane nie są wysokie a ponadto banki by przyciągnąć klientów mają jeszcze możliwość zastosowania różnych trików, obniżając prowizję za udzielenie kredytu by kredytobiorcom uatrakcyjnić ofertę, zniwelować podwyżki, zwłaszcza w okresie wakacyjnym a wiec wzmożonych wydatków.

- Gorsza sytuacja będzie w kredytach hipotecznych. Wczesną wiosna niewiele ich się sprzedawało, więc banki obniżały koszty poprzez cięcie marż, rezygnując z prowizji i dokładając kredytobiorcom hipotecznym kilka innych atrakcyjnych dodatków, jak chociażby darmowa przeprowadzka. I tak po zaciekłej rywalizacji o klienta pomiędzy bankami, pod koniec kwietnia, równocześnie z rozpoczętymi pracami budowlanymi nastąpił wzrost sprzedaży mieszkań kupowanych poprzez kredyty hipoteczne. Odzwierciedleniem tego są liczne promocje bankowe. Warto jednak zwrócić uwagę, że większość z nich trwa do końca czerwca, jak chociażby atrakcyjna cenowo oferta na zakup mieszkania przygotowana przez PKO BP.

Co będzie dalej? Na pewno drożej! Nie warto, więc dłużej odwlekać decyzji z zakupem mieszkania na kredyt.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Vincent V. Severski w Empik Bonarka, 21 maja, godz. 20:00
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »