Kultura » Kultura
Kropki w Krakowie
Zobacz więcej zdjęć » |
Występowanie kropek w różnych przestrzeniach rzeczywistości to istotny fakt, na który zwrócił uwagę artysta i animator kultury Marek Łątkowski. Podczas festiwalu nauki w swoich wykładach przedstawia istnienie kropek w sztuce (od prehistorii po współczesność), nauce (fizyka, matematyka, biologia, astronomia, typografia) oraz biznesie (np. przemysł). W miniony weekend artysta ze swoimi studentami w specjalnym namiocie na Rynku Głównym prowadził ogólnodostępne warsztaty plastyczne. Głównym rzeźbiarskim tworzywem był styropian w kropki Termo Organiki. W holu Akademii Ignatianum przy ul. Kopernika 26 w Krakowie trwa wystawa obrazów artysty, których głównym motywem są oryginalne kropki.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- W swoich pracach używam kropek, które tworzą pełne energii i napięć formy i struktury o zróżnicowanej dynamice – mówi Marek Łątkowski, autor wystawy „Kropka” - Kropki mają także inspirującą moc przyciągania uwagi i zachwytu nad prostą, ale bogatą formą i wymowną rolą, jaką odgrywają w świecie sztuki, nauki, biznesu i kultury.
Termo Organika nieprzypadkowo została mecenasem kropkowanych wydarzeń. Największy polski producent styropianu w 2004 roku wprowadził na rynek styropian w ciemne kropki. Unikatowe kropki szybko stały się znakiem rozpoznawczym marki, gwarantem wysokiej jakości, który wyróżnia produkty Termo Organiki spośród innych płyt styropianowych.
- Cieszymy się, że możemy być mecenasem tego wyjątkowego artystycznego przedsięwzięcia, które łączy sztukę, biznes i naukę. Kropkowany projekt Pana Marka Łątkowskiego w oczywisty sposób łączy się z naszym sztandarowym produktem oraz z naszym podejściem do promocji sztuki oraz młodych twórców - mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki - Od lat kreujemy lub angażujemy się w ciekawe wydarzenia artystyczno-kulturalne. Byliśmy organizatorami ogólnopolskich konkursów m.in. „Sztuka w kropki”, „Gaudi Projekt” czy „Wałęsa-największy polski styropianowiec”. Organizowaliśmy plenery rzeźby oraz wspieraliśmy działalność młodych twórców.
Wystawę prac Pana Marka Łątkowskiego można oglądać w Akademii Ignatianum w Krakowie do 12 czerwca 2014r
Nadesłał:
Influent.pr
|
Komentarze (0)