Rozrywka i wypoczynek » Sport

KS AZS-RAFAKO Racibórz wygrało z Młodą Ligą ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle

Zobacz więcej zdjęć »
W środowy wieczór, 16 września br., na Arenie RAFAKO odbył się mecz pokazowy, w którym zmierzyły się ze sobą, dwa zespoły siatkarskie: KS AZS-RAFAKO Racibórz oraz Młoda Liga ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W emocjonujących rozgrywkach, zwycięstwo odnieśli gospodarze spotkania, osiągając wynik 3:1.

Środowy mecz był swego rodzaju rozgrzewką przed zbliżającym się nowym sezonem siatkarskim. Rozgrywki poprzedziła prezentacja zawodników oraz sztabów szkoleniowych obu drużyn. Co więcej, całemu zdarzeniu towarzyszyły występy grupy tanecznej „Uśmiech”, która skutecznie dopingowała biorące udział w zawodach zespoły oraz umilała przerwy między kolejnymi setami.

Mecz pomiędzy raciborską drużyną a ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle rozegrany został w czterech setach. Pomimo, iż zwycięzcy spotkania pierwszego seta przegrali, to już w kolejnych skutecznie odrabiali straty. Warto wiedzieć, że zawodnicy są jeszcze w fazie przygotowawczej do sezonu, dlatego też nie prezentowali maksimum swoich możliwości. Zdanie to podziela trener KS AZS-RAFAKO Racibórz. -  Dzisiejszego wieczoru prezentowaliśmy swój zespół. Drużyna dopiero zgrywa się ze sobą. Wielu zawodników nigdy wcześniej nie brało udziału we spólnych rozgrywkach. Nie pokazaliśmy dzisiaj wszystkiego, ponieważ jesteśmy jeszcze w treningu siłowym. Z meczu na mecz jest coraz lepiej. Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego zwycięstwa. Traktujemy je jako przetarcie przed rozpoczęciem sezonu ligowego - opowiadał trener Radosław Gorski.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Natomiast tak wspomina rozgrywki trener Młodej Ligi ZAKSA Kedzierzyn-Koźle, Roland Dembończyk - Jest to nasze pierwsze spotkanie w okresie przygotowawczym, w związku z czym ciężko mi je ocenić. Natomiast przyznać muszę, że nie wyglądało to najciekawiej. Wiem jedno, trzeba pracować dalej, ponieważ do rozpoczęcia ligi pozostał miesiąc. Wierzę, że z tygodnia na tydzień będzie tylko lepiej. Nasz przeciwnik, czyli AZS RAFAKO Racibórz także jest jeszcze przed sezonem. Skład drużyny jest bardzo przebudowany, dlatego potrzeba im jak największej ilości meczy, aby móc się zgrać – powiedział trener.

Zadowoleni z wygranej, byli także sami grający. Wśród nich Denis Psota, zawodnik KS-AZS RAFAKO, który nie ukrywa, że w odniesieniu zwycięstwa aktywnie pomagała publiczność. - Przyznać muszę, że grało mi się bardzo przyjemnie. Pomimo, iż w pierwszym secie „przespaliśmy” końcówkę, to w kolejnych nie daliśmy przeciwnikom praktycznie żadnych szans na wykazanie się. Dodam jeszcze, że kibice spisali się na medal. Ich doping skutecznie motywował do walki.

Na rozgrywkach obecny był również Andrzej Szafirski, Prezes KS AZS-RAFAKO Racibórz, który nie krył radości z przebiegu meczu pokazowego. - Dzisiejsze spotkanie uważam za udane. I to pod względem organizacyjnym jak i medialnym. Jestem zadowolony z takiej frekwencji w trakcie rozgrywek. Najważniejsze że chłopcy z naszej drużyny rozegrali dobry mecz, który zresztą wygrali. Obecny skład zespołu jest lepszy niż w roku poprzednim, dlatego też myślę, że powalczymy o wyższe miejsca niż dotychczas. Nie ukrywam, że naszym marzeniem jest dostanie się do pierwszej ligi – opowiadał Andrzej Szafirski, Prezes KS AZS-RAFAKO Racibórz.

Oficjalne wyniki meczu:KS AZS- RAFAKO Racibórz - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (26:28, 25:20, 30:28, 25:15)

* * *
RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.