Firma » Biznes

Kserokopiarki używane czy nowe? Oto jest pytanie!

Kserokopiarki używane czy nowe? Oto jest pytanie!
Zobacz więcej zdjęć »
Kupując sprzęt, stajemy przed dylematem: czy ma być to urządzenie nowe czy może używane …? Wybór nie zawsze jest prosty, a częściej jednak trudny. Mimo to, wybrać coś trzeba, ponieważ bez sprzętu nie będzie jak pracować. Co więc wybrać?

Wybór zależy wyłącznie od nas, ale oczywiście istnieje kilka czynników, które mogą przeważyć szalę na naszą korzyść bądź nie. Może się więc zdarzyć tak, że chcemy kupić nowe urządzenie, ale kserokopiarki używane okażą się równie dobre lub odwrotnie. 

Na czym nam zależy?
 
Aby wiedzieć na co się zdecydować, trzeba wiedzieć czego się chce. Jeśli mamy w planach korzystać z kserokopiarki cały czas, nie opłaca się kupować nowego sprzętu. Lepszym wyjściem byłoby zakupienie używanej, po niższej cenie i wykorzystanie jej możliwości do maksimum. Jednak, decydując się na kserokopiarki używane, musimy wziąć pod uwagę to, że musi być ona w dobrym stanie technicznym, by bez problemów posłużyła jeszcze kilka lat. Z wiadomych przyczyn, koszt takiej kserokopiarki używanej jest odpowiednio mniejszy niż za nowe urządzenie. Dzięki temu oszczędzamy, ale też wystawiamy się na ryzyko. 

Kserokopiarki używane nie posiadają gwarancji, przez co, wszystkie naprawy czy awarie trzeba wykonywać we własnym zakresie lub płacić specjalistom z własnej kieszeni. W tym aspekcie, nowe urządzenia mają przewagę. Objęte są gwarancją, która zapewnia naprawę oraz serwis w przypadku usterki czy awarii. Niestety, cena za nie jest droższa o średnio kilkaset złotych. Nie każdy może pozwolić sobie na taki zakup, szczególnie raz na rok (albo częściej). Dlatego, wybierając kserokopiarki używane warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat odpowiedniej pielęgnacji. 

Dbając o kserokopiarkę używaną, możemy przedłużyć jej użytkowanie o kilkanaście miesięcy. Trzeba tylko robić to umiejętnie i dokładnie. Ważne jest nie tylko zewnętrzny wygląd i stan, ale także kondycja wewnętrzna urządzenia. Od niej najbardziej zależy prawidłowe funkcjonowanie kserokopiarki.
  


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ivona

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »