Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Ksiądz Adam Boniecki na Wydziale Prawa i Administracji UŁ

Ksiądz Adam Boniecki na Wydziale Prawa i Administracji UŁ
Zobacz więcej zdjęć »
"I co z tym Kościołem?" - to tytuł wykładu, jaki wygłosił ks. Adam Boniecki, w ramach Wykładów Rektorskich, na które najwybitniejsze umysły zaprasza do Łodzi Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Włodzimierz Nykiel.

Ksiądz Boniecki wykazał się jak zwykle dużą dozą poczucia humoru i dystansu do siebie. W krótkim wstępie zażartował, że nie jest naukowcem, a tytuł magistra filozofii uzyskał z trudem.  Zaznaczył także, że mówi z pozycji księdza katolickiego.

Niejednokrotnie odwoływał się do słów profesora Leszka Kołakowskiego, a także Papieża Benedykta XVI. W swoim wywodzie poruszał tematykę tła w jakim funkcjonuje Kościół, sekularyzacji, a także konotacji kościoła z polityką. Podkreślił, że w przeszłości każde ważne wydarzenie polityczne miało oprawę religijną.  
Coraz mniej ludzi chodzi do Kościoła, ale czy to oznacza, że coraz mniej ludzi wierzy w Boga?- pytał ksiądz Boniecki. Nie unikał trudnych tematów i stwierdził, że w Polsce rola Kościoła jest osobliwa.

Spotkanie zakończyło się rozmową z licznie zgromadzonymi studentami oraz przedstawicielami kadry akademickiej. Ksiądz Boniecki bardzo wyczerpująco odpowiadał na pytania, które zapewne nie miałyby końca gdyby nie ograniczony czas przeznaczony na wykład.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:



Biogram:
Kiądz Adam Boniecki MIC urodził się w 1934 roku. Studiował filozofię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warszawskiego i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Członek zespołu „Tygodnika Powszechnego” od 1964 roku. Duszpasterz akademicki przy uniwersyteckim kościele św. Anny. Zadebiutował w Znaku książką Rozmowy niedokończone (1971). W latach 1972-1974 przebywał we Francji, gdzie zapoznał się z życiem Kościoła posoborowego. Te doświadczenia zaowocowały książką pt. Notes. W 1979 roku Jan Paweł II wezwał ks. Bonieckiego do Rzymu i powierzył mu zorganizowanie polskiej edycji „L’Osservatore Romano”. Kierował nią do 1991 roku. W roku 1983 ukazało się opracowane przezeń Kalendarium życia Karola Wojtyły. Wydał też trzytomowy Notes rzymski – zapis pracy ponad dziesięcioletniej pracy przy Stolicy Apostolskiej. W 1993 roku został przełożonym generalnym Zgromadzenia Księży Marianów. Od lipca 1999 roku redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”.
Źródło: www.znak.com.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wpia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »