Rozrywka i wypoczynek » Sport

KSW startuje ze społecznym projektem „Młodzi Mistrzowie”

„Młodzi Mistrzowie” – najlepsi polscy wojownicy jednoczą siły w społecznym projekcie KSW oraz Academia Gorila, największy warszawski klub sportowy, startują z programem darmowych treningów dla dzieci z trudnych środowisk.

„Młodzi Mistrzowie” – najlepsi polscy wojownicy jednoczą siły w społecznym projekcie KSW oraz Academia Gorila, największy warszawski klub sportowy, startują z programem darmowych treningów dla dzieci z trudnych środowisk.

Giganci polskiej sceny sportowej MMA, znani na całym świecie wojownicy oraz najlepsi warszawscy trenerzy sportów walki już w lipcu 2018 roku spotkają się na wspólnej arenie: w projekcie społecznym pod hasłem „Młodzi Mistrzowie”. Program, który wystartuje w Warszawie, ma prostą ideę: zapewnienie możliwości trenowania sportów walki dzieciakom z trudnych środowisk. To pomocna dłoń od federacji KSW i klubu Academia Gorila – ich liderzy wierzą, że sport to dla wielu młodych w trudnej sytuacji najlepsza droga do wyjścia na prostą i uwierzenia w siebie, a także ścieżka realizacji marzeń. W rekrutacji na darmowe treningi wesprze organizatorów AKS ZŁY, który koordynuje współpracę z fundacjami wspierającymi młodzież w trudnej sytuacji. Darmowe treningi będą się odbywać cztery razy w tygodniu, w klubach w Śródmieściu i na Żoliborzu. Być może to właśnie tam pojawi nowy talent na miarę Mameda Khalidova, Borysa Mańkowskiego czy Michała Materli. 

„Ideą projektu jest zapewnienie możliwości trenowania sportów walki dzieciakom z najbiedniejszych rodzin. Dlaczego? Bo właśnie im taka motywacja jest szczególnie potrzebna. Sporty walki kształtują nie tylko ciało, ale przede wszystkim charakter. Pomagają ćwiczącym poznać swoje możliwości, uczą konsekwencji, uczą szacunku do innych, wytrwałości. 
Co najważniejsze: sporty walki nie uczą agresji - uczą opanowania i kontrolowania swoich emocji. Uczą szlachetnej sportowej rywalizacji i zasad fair play. To są wartości, które od początku towarzyszą nam w KSW i które chcemy promować wśród młodych. Przez 15 lat stworzyliśmy największą w Europie federację MMA, w maju 2017 zgromadziliśmy na Stadionie Narodowym prawie 60 tysięcy ludzi, a nasze gwiazdy, jak Mamed Khalidov, mają dziś miliony fanów. Taki sukces zobowiązuje. Edukacja przez sport ma szansę dotrzeć do środowisk, do których inni nie dotrą – nasi trenerzy i wojownicy przyjmują to wyzwanie”
– mówi Martin Lewandowski, twórca KSW.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

„Wierzę w wychowawczą rolę sportu. I wiem, że sport może zmieniać ludzkie życie. Wśród najbiedniejszych rodzin też są dzieciaki z marzeniami. Nie mogą ich rozwijać ze względu na przeszkody finansowe. Sport może być dla nich jedyną szansą, aby wybić się w życiu. Wielu najsłynniejszych sportowców wywodzi się z najuboższych warstw społecznych, a treningowa dyscyplina pomogła im wyjść na prostą – wystarczy wymienić choćby takie nazwiska jak Manny Pacquiao, Mike Tyson, Mamed Khalidov czy Zlatan Ibrahimović”– mówi Grzegorz Sobieszek, współwłaściciel warszawskiego klubu Academia Gorila, trener i były zawodnik, wspierający fundacje pracujące z trudną młodzieżą na warszawskiej Pradze, popularyzator wielu kampanii społecznych. 

 

„Robię ten projekt, bo chcę spłacić dług, jaki zaciągnąłem u swojego pierwszego trenera, który pozwalał mi trenować za darmo, w momencie gdy zupełnie nie miałem kasy”– tłumaczy Sobieszek.

Pilotażowa faza projektu potrwa 6 miesięcy i stratuje w lipcu 2018 roku w Warszawie. Chętni w wieku 12-17 latbędą mogli uczestniczyć w darmowych treningach w dwóch lokalizacjach: ACADEMIA GORILA ul. Kopernika 36/40 i KSW CROSS FIGHT GYM ul. Rydygiera 19/220. Pod okiem doświadczonych szkoleniowców będą trenować sporty walki w okrojonej wersji dla juniorów – program zajęć obejmie wiele elementów ogólnorozwojowych, dużo gimnastyki i kształtowania pożądanych cech motorycznych, nauki współpracy w grupie oraz techniki. Bez sparingów, bez uderzeń w głowę. Trenerami będą dyplomowani trenerzy i utytułowani w swoich dyscyplinach zawodnicy. Gościnnie na zajęciach pojawią się Mistrzowie Federacji KSW – gwiazdy, które mogą być dla młodych adeptów sztuki autorytetami – Mamed Khalidov, Mariusz Pudzianowski, Borys Mańkowski i inni. Zapisy na zajęcia: mistrzowie@kswmma.com


Inicjatorzy projektu, KSW oraz Akademia Gorila, zapewniają miejsce w klubach, opracowanie planów treningowych, opiekę trenerską oraz koordynację całości organizacji, natomiast za nabór uczestników odpowiedzialny jest Alternatywny Klub Sportowy „Zły”. Choć projekt startuje w Warszawie, organizatorzy deklarują służenie wsparciem merytorycznym i reklamowym klubom z całej Polski, które będą chciały robić u siebie podobne projekty. 
Do ich dyspozycji oddane zostaną plany treningowe, szkolenia i identyfikacja graficzna. 

 

 

* * *

 

KSW to dziś drugie obok Tour de Pologne polskie wydarzenie sportowe, rozpoznawane na całym świecie. Rekordowa gala KSW 39: Colosseum zgromadziła w maju 2017 roku na PGE Narodowym niemal 58 tys. widzów i uplasowała się w trójce największych pod kątem publiczności sportowych imprez, jakie miały miejsce we współczesnej Polsce. Dodatkowe miliony obejrzały widowisko przed ekranami – walki transmitowały telewizje w 36 krajach, a transmisja online dostępna była na 4 kontynentach. Gala potwierdziła też międzynarodową pozycję KSW – było to bowiem drugie największe wydarzeniem MMA w światowej historii sportu. Sukces ten przypieczętowała październikowa 40. gala w Irlandii, wypełniając 3Arenę w Dublinie. Na 2018 rok właściciele KSW zapowiadają kolejne kroki – obok następnych gal w Polsce i zagranicą, inwestują w rozwój dodatkowych gałęzi biznesu oraz profesjonalizację dyscypliny. Gorila to po portugalsku goryl. Silny i olbrzymi, ale jednocześnie zwinny, uśmiechnięty i pokojowo nastawiony do świata – to idealnie podsumowuje i określa filozofię 

 

Academii Gorila. Na ponad 700m2, w samym centrum Warszawy, stworzyła ona w pełni wyposażoną akademię sportów walki. Pierwsze oficjalne zajęcia odbyły się w Academia Gorila w październiku 2012. Po ponad pięciu latach działalności klubu sporty walki w różnych grupach zaawansowania trenują już setki osób. Powstało dziesięć filii poza Warszawą. Zawodnicy Akademii regularnie zdobywają medale w krajowych i międzynarodowych zawodach. 

Alternatywny Klub Sportowy „Zły”to inicjatywa oddolna krzewiąca pozytywne wzorce w kibicowaniu oraz reguły fair-play w sporcie. Organizacja prowadzi oprócz drużyn sportowych aktywną działalność na polu społeczno-kulturalnym, w tym pracuje z młodzieżą wykluczoną. Doping na meczach Złego pozbawiony jest wulgaryzmów i postaw agresywnych. 


 

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BIG-PICTURE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »