Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kto i dlaczego powinien używać ochraniacz na zęby?

Kto i dlaczego powinien używać ochraniacz na zęby?
Zobacz więcej zdjęć »
Mało jest sportów, podczas treningu którego trenujący nie jest narażony na żaden uszczerbek na zdrowiu. No, może należą do niego szachy, ale pewnie nawet na nim można zjeść zęby. A skoro już o zębach mowa - są to, zaraz po urazach kończyn, najczęściej narażone na uszkodzenie części ciała.

O ile siniak zniknie, obrzmienie zejdzie, a złamanie się zrośnie, o tyle złamany czy wybity ząb już nigdy nie wróci na swoje miejsce. Więc jeśli nie jesteś rekinami, któremu wyrasta w miejsce ubytku nowy ząb, warto się zabezpieczyć używając podczas każdego treningu ochraniacza na zęby.

Kto i dlaczego powinien nosić taki ochraniacz? Przede wszystkim sportowcy trenujący sporty kontaktowe takie jak karate, aikido, bjj, taekwondo, judo, ju jitsu, kendo, krav maga, thai boxing czy tai chi. Ale także wielu koszykarzy czy kierowców (także kartingowych) nosi ochraniacze na zęby, gdyż także w tych sportach nie jest trudno o uraz szczęki. Ochraniacz na zęby właściwie chroni więcej niż same zęby: może skutecznie niwelować ryzyko zranienia czy siniaków, gdyż oddziela język i policzki od zębów, złamań i przemieszczeń zębów, chroni zęby przeciwstawne, a nawet kości szczęki, staw skroniowo-żuchwowy oraz redukuje ryzyko wstrząśnienia mózgu spowodowanego uderzeniem. Wszystko przez to, że siła uderzenia nie koncentruje się w jednym miejscu, a rozchodzi po całym łuku szczękowym i ochraniaczu.

Na rynku możemy spotkać się z ochraniaczami tańszymi, produkowanymi masowo, oraz droższymi, robionymi na indywidualne zamówienie. Obydwa są produkowane z termoplastycznej substancji, jednak lepsze dopasowanie i ochronę stanowią indywidualne ochraniacze na zęby. Są one także o wiele wygodniejsze, więc jeśli uniwersalny ochraniacz okazał się niewypałem, bo uciskał, wypadał, powodował problemy z oddychaniem czy nawet powodował odruch wymiotny, warto spróbować ochraniacza wyprodukowanego z innego, bardziej dopasowującego się materiału lub zlecić technikowi protetyki (lub specjalnej firmie) indywidualny projekt takiego ochraniacza na zęby.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PERFECT SMILE - Protetyka stomatologiczna Gdańsk
http://protetykgdansk.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »