Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Kto rano wstaje, tego boli głowa

Kto rano wstaje, tego boli głowa
Zobacz więcej zdjęć »
Ta wiadomość ucieszy śpiochów, którzy z niechęcią opuszczają rano łóżko. Według brytyjskich naukowców ludzie wstający zbyt wcześnie są w ciągu dnia mniej zrelaksowani i bardziej podani na stres.

Angel Clow z Uniwersytetu Westminster w Londynie stwierdziła podczas testów neurobiologicznych, że “ranne ptaszki” produkują więcej kortyzolu - jednego z hormonów stresowych. Jego wydzielanie wzrasta zawsze wtedy, gdy organizm czuje się zagrożony.

Stężenie kortyzolu w organizmie podlega dobowym wahaniom, największe jest rano, kiedy mobilizujemy się do działania, najmniejsze - późnym wieczorem. Jednak zdaniem brytyjskiej badaczki rytm ten zanika u osób, które wstają bardzo wcześnie. U nich stężenie hormonu jest wysokie przez cały dzień. Ma to swoje następstwa zdrowotne.

W przeprowadzonych przez Clow badaniach wzięło udział 42 ochotników. Ci, którzy wstawali najwcześniej, cierpieli częściej na bóle mięśni i głowy, ponadto łatwiej się zaziębiali i irytowali z byle powodu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rafal

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »