Firma » Biznes

Kuehne+Nagel i Grupy LATAM i Elite ponownie zaangażowały się w zakup SAF na Dzień Matki

Kuehne+Nagel i Grupy LATAM i Elite ponownie zaangażowały się w zakup SAF na Dzień Matki
Zobacz więcej zdjęć »
Kuehne+Nagel, Grupa Elite i spółka zależna Grupy LATAM osiągnęły kolejne wspólne porozumienie w celu ograniczenia emisji związanych z transportem lotniczym kwiatów na Dzień Matki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Trzy firmy zakupiły łącznie 34 615 litrów zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF), aby przetransportować ponad 1,6 miliona sztuk kwiatów w tegorocznym szczycie sezonu. Ilość SAF wykorzystana podczas tych lotów pozwoliła ograniczyć emisje CO2 o około 55 ton.  

Kuehne+Nagel uczyniło redukcje emisji w branży logistycznej centralnym elementem swojej strategii Roadmap 2026 i Vision 2030. Yngve Ruud, Executive Vice President ds. logistyki lotniczej w Kuehne+Nagel, komentuje: "Kwestią kluczową jest napędzanie działań w branży, które podkreślają wagę tworzenia strategii zrównoważonego rozwoju. Dzięki długoterminowej współpracy, wpływ opracowanych inicjatyw zwiększa się wraz z upływem czasu. Wyzwania związane z dekarbonizacją, przed którymi stoją firmy logistyczne, są ambitne, a jedynym sposobem na jej osiągnięcie jest prowadzenie rozmów i działań wokół agendy ESG na poziomie globalnym".  

Andrés Bianchi, dyrektor generalny spółek zależnych Grupy LATAM, wspomniał: "Ten sojusz pogłębia zaangażowanie i wysiłki Grupy LATAM przeciwko zmianie klimatu, realizując cel, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 roku. Współpraca między różnymi podmiotami w tej branży jest niezbędna, aby rozwijać się w tempie koniecznym do osiągnięcia naszych celów. Mamy nadzieję, że przykłady takie jak ten pomogą opracować więcej rozwiązań, które przyczynią się do dekarbonizacji i zachęcą do rozwoju tego rodzaju paliw w Ameryce Południowej, która ma ogromny potencjał w tym zakresie".  

Dla Grupy Elite, znanej z branży kwiatowej, "inicjatywa ta doskonale wpisuje się w cele środowiskowe, społeczne i związane z zarządzaniem (ESG), podkreślając nasz cel zerowej emisji netto przy utrzymaniu pozytywnego wpływu na środowisko i społeczności, w których działamy. Wprowadzenie SAF przyczynia się do ochrony środowiska i poprawia reputację transportu lotniczego, zapewniając utrzymanie wielu miejsc pracy w całym naszym łańcuchu dostaw. Jako lider w naszej branży, pozostajemy niezłomni w realizacji misji łączenia innowacji z odpowiedzialnością, napędzając postęp, podtrzymując jednocześnie nasze zaangażowanie na rzecz planety i globalnej społeczności", dodaje Galo Sánchez, wiceprezes Grupy Elite.  

SAF wyprodukowano ze zużytego oleju spożywczego, który po przetworzeniu zmieszano z tradycyjnym paliwem do silników odrzutowych. Jedną ze szczególnych cech SAF jest to, że pomaga ono ograniczyć ślad węglowy o średnio 80% w porównaniu z wykorzystaniem konwencjonalnego paliwa.  

W kontekście ograniczonej produkcji SAF na całym świecie, takie umowy o współpracy mają największe znaczenie. Jest to już druga współpraca między spółkami zależnymi cargo Grup LATAM, Elite i Kuehne+Nagel w ciągu niespełna 12 miesięcy, mająca na celu ograniczenie śladu węglowego ich wspólnych działań w ramach długoterminowego programu zrównoważonego rozwoju.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »