Rozrywka i wypoczynek » Gry

Kultowa gra przeglądarkowa OGame właśnie kończy 10 lat

Kultowa gra przeglądarkowa OGame właśnie kończy 10 lat
Zobacz więcej zdjęć »
Strategiczna gra science fiction OGame stała się fundamentem rynku gier przeglądarkowych przyniosła międzynarodowy sukces Gameforge - gigantowi branży gier sieciowych. Firma świętuje 10-lecie istnienia gry a wraz z tym przygotowała dla graczy wiele interesujących atrakcji.

Wszystko rozpoczęło się wraz z powstaniem gry strategicznej, której akcja rozgrywa się w kosmosie. W 2002 roku dzisiejszy przewodniczący zarządu Alexander Rösner, zaprojektował i zaprogramował grę, która stała się fundamentem powstania największego wydawcy gier sieciowych w Europie. Początki sukcesu gry sięgają roku 2002, kiedy to otwarto pierwszy serwer OGame Universum 1, posiadający po dzień dzisiejszy aktywnych graczy. Szybki sukces gry, która z początku miała być raczej przygodą, doprowadził do tego, że już 3 października 2002 r. OGame stało się poważnym projektem. Kilka miesięcy później gra stała się podstawą do założenia firmy Gameforge GmbH. OGame to nie tylko pierwsza gra sieciowa firmy Gameforge AG, zatrudniającej obecnie około 600 pracowników oraz posiadającej w swoim dorobku 20 tytułów, lecz także jedna z najbardziej popularnych i najdłużej utrzymujących się gier na rynku.

OGame w dużej mierze przyczyniło się do rozwoju rynku gier przeglądarkowych oraz do sukcesu modelu „Free to play", a to właśnie dzięki łatwemu, darmowemu dostępowi. W Berlinie tytuł OGame otrzymał honorowe miejsce w muzeum gier komputerowych jako najbardziej popularny i odnoszący sukcesy przedstawiciel gier przeglądarkowych na rynku. Gracze w dalszym ciągu mogą się zarejestrować na stronie www.ogame.pl i od razu rozpocząć grę bez konieczności pobierania klienta i instalacji.

Trochę historii

Po wydaniu niemieckiej wersji gry, w 2004 r. OGame ukazał się kolejno w wersji angielskiej, francuskiej oraz hiszpańskiej. W 2005 roku pojawiła się rosyjska, polska i turecka wersja językowa. Na przełomie lat 2005 i 2006 firma Gameforge wkroczyła na rynek azjatycki, wprowadzając wersję tajwańską i japońską. Nieco później, w 2006 roku, Gameforge wprowadził kolejne wersje języków europejskich oraz wersję brazylijską.

Już dwa lata później, w 2008, ukazała się północnoamerykańska wersja językowa, a w 2009 r. meksykańska i argentyńska. Od 2010 r. gra dostępna jest również w wersji arabskiej. Reasumując, ta popularna gra przeglądarkowa przetłumaczona została na 29 języków i dostępna jest na całym świecie. W około 350 dostępnych w grze światach kosmiczni zdobywcy przemierzają galaktyczne przestworza. W Miami na Florydzie oraz we Frankfurcie nad Menem firma Gameforge stworzyła odpowiednią infrastrukturę IT, aby udostępnićoptymalne warunki do grania na całym świecie.

W międzyczasie do OGame zarejestrowało się 60 mln graczy. Codziennie dziesiątki tysięcy fanów rozbudowuje swoją kosmiczną flotę oraz zajmuje się międzygalaktycznym handlem. OGame jest najpopularniejszy w swojej ojczyźnie, czyli w Niemczech, ale równie chętnie grywany jest we Francji i w Polsce. „Przed 10 laty nikt nawet nie pomyślał, że rynek gier online będzie się rozwijał w tak zawrotnym tempie i powstanie tyle wspaniałych produktów", mówi dzisiaj Alexander Rösner, przewodniczący zarządu Gameforge. „Gdy rozpocząłem prace nad OGame, chciałem stworzyć taką grę, w jaką sam chciałbym pograć. Cieszę się, że obecnie granie w OGame sprawia dużo przyjemności nie tylko mnie, lecz także zachwyca ludzi na całym świecie i to już przez tak długi czas."

OGame idzie z duchem czasu

W ciągu ostatnich 10 lat, dzięki stałemu i bliskiemu kontaktowi ze społecznością gry, OGame został znacznie rozbudowany i powiększony. Oprócz wprowadzenia do gry wielu nowych funkcji, w 2008 r. OGame przeszło „generalny remont" i dzięki świetnej pracy oddziału programistów może pochwalić się teraz zupełnie nowym wyglądem i nowym samouczkiem. W ciągu najbliższych tygodni Gameforge wypuści również na rynek grę OGame w wersji na tablety i wkroczy w domenę urządzeń przenośnych. Dzięki specjalnie zoptymalizowanej wersji OGame na iPada, fani strategicznej gry będą mogli wszędzie i w każdej chwili zalogować się do tego samego świata gry jak na PC i grać ile dusza zapragnie.

10 lat OGame - 10 tygodni niespodzianek

Z okazji okrągłej rocznicy powstania gry wszyscy gracze, w podziękowaniu za swoje długoletnie przywiązanie, w ciągu następnych dziesięciu tygodni będą mieli możliwość wzięcia udziału w wielu specjalnych wydarzeniach. Zostaną o nich poinformowani na krótko przed ich rozpoczęciem, aby utrzymać napięcie do ostatniej chwili. Community Manager Martin Liedtke:

„To naprawdę wspaniałe, że społeczność jest tak aktywna nawet 10 lat po otwarciu pierwszego uniwersum OGame. Właśnie o takim fantastycznym wsparciu dla swojej gry marzy każdy programista. Ta dziesięciotygodniowa akcja to nasz sposób na powiedzenie: dziękujemy!".

„Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nawet po 10 latach istnienia gry nie zatraciła ona nic ze swojego uroku", mówi Rouven Schaube, dyrektor produktu w Gameforge. „Oczywiście zastanawiamy się w jaki sposób pogodzić bliską sercu tradycję z nowymi, nowoczesnymi treściami, aby iść z duchem czasu. Jednak ta niespotykana atmosfera, którą gracze polubili już od pierwszego dnia wejścia gry na rynek, została zachowana przez te wszystkie lata - co w dużej mierze zawdzięczamy właśnie wspaniałemu wsparciu naszej społeczności".

Krótko o OGame

OGame jest darmową grą przeglądarkową, której akcja rozgrywa się w uniwersum science fiction. W momencie swojej publikacji 3 października 2002 była to jedna z pierwszych niemieckich gier przglądarkowych. Gra łączy symulację rozbudowy z realnym czasem strategicznym. Na początku gracz przejmuję komando nad planetą. Dzięki wydobywaniu zasobów metalu, kryształu oraz deuteru powiększają swoje imperium. Inni gracze mogą atakować i rabować ich surowce ze zniszczonych planet.

Mądre zarządzanie surowcami decyduje w dużej mierze o kolejnym ważnym aspekcie czyli badaniach. Nowe technologie umożliwiają graczowi na przykład budowanie coraz potężniejszych statków powietrznych. Wspólna gra i handel są w OGame równie ważne jak podbijanie niekończącej się galaktyki. Tworzone przez graczy sojusze umożliwiają im wspólne podbijanie potężnych planet i przejmowanie ich złóż surowców lub w czasie wojny dzielenie się flotą. Istniejąca już od 2002 gra obchodzi w tym roku swój 10-lecie i tym samym zalicza się do prawdziwych dinozaurów gier przeglądarkowych. .Gracze w każdej chwili mogą zarejestrować się na stronie www.ogame.pl i natychmiast rozpocząć grę bez pobierania lub instalacji.

Źródło: Informacja PrasowaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Gry przeglądarkowe - spis z rankingiem
http://gryprzegladarkowe.0sa.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »