Firma » Biznes

Kurier pośrednikiem w zawieraniu umów

Kurier pośrednikiem w zawieraniu umów
Zobacz więcej zdjęć »
W dobie Internetu można za jego pośrednictwem praktycznie załatwić wszystko. Tak więc i zakup towarów czy też usług jest również możliwy bez wychodzenia z domu czy firmy - wystarczy złożyć zamówienie, przelać za pośrednictwem Internetu wymaganą kwotę i transakcja gotowa.

Jest jednak jeszcze coś, czego wymaga się przy tego typu zakupach - umowa pomiędzy klientem a sprzedawcą. Jak rozwiązać problem podpisania tego dokumentu przez osobę kupującą? Pomocny w takich wypadkach jest kurier. Oto kilka rad firmy z branży kurierskiej - szybkapaka.pl, dotyczących zawierania umów za pośrednictwem kurierów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Oczekujemy przesyłki z zakupionym towarem i dołączoną do niego umową, np. w wypadku zakupu telefonu komórkowego wraz z przedłużeniem umowy na nowych warunkach. Gdy wizyta kuriera będzie się już zbliżać, warto przygotować dokumenty wymagane przez sprzedawcę, z którym zawieramy umowę. To usprawni odbiór przesyłki. Najczęściej jest to dowód osobisty lub inny dowód tożsamości. W sytuacji, gdy nie możemy osobiście odebrać przesyłki wraz z umową i decydujemy się na to, aby podpisał ją w naszym imieniu domownik lub inna zaufana osoba, wtedy koniecznie musi czekać na kuriera odpowiednie oświadczenie upoważniające do podpisania dokumentu inną osobę.

Gdy do drzwi puka kurier z oczekiwaną przesyłką, należy podpisać dostarczoną przez niego umowę, którą następnie kurier od nas odbierze. Jeśli przesyłka zawiera umowę wraz z zakupionym sprzętem, warto sprawdzić jego kompletność i stan jeszcze przed podpisaniem umowy.

Każda rozsądna osoba wie, że umowę podpisaniem należy przeczytać, ponieważ w razie pisemnej akceptacji umowy niezgodnej z wcześniejszymi ustaleniami, nie będziemy mogli obarczyć winą sprzedawcy. Czytajmy więc umowę, aneksy i załączniki przy kurierze. Mamy do tego pełne prawo. Pamiętajmy przy tym o fakcie, że nie jesteśmy zobligowani do podpisania umowy. Mamy prawo zakwestionować jej warunki, które na przykład okażą się inne, niż te ustalone telefonicznie lub przedstawione w ofercie sprzedaży. W takiej sytuacji możemy zrezygnować z zawarcia umowy.

Bywają sytuacje, gdy umowa jest długa lub skomplikowana, wymaga więc czasu i skupienia, a my musimy szybko odebrać od kuriera przesyłkę lub kurier pogania nas sugerując, że nie może spędzić wiele czasu w naszych progach. Wtedy ewentualnie  możemy podpisać dokumenty i zaznajomić się później z warunkami umowy, a w razie zastrzeżeń możemy w ciągu 10 dni odstąpić od umowy. Termin ten liczony jest od dnia zawarcia umowy lub od dnia wydania zakupionego przedmiotu.

Więcej na www.szybkapaka.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kat Alog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »