Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Kurort narciarski w Dolinie Samnaun zaprasza polskich turystów

Kurort narciarski w Dolinie Samnaun zaprasza polskich turystów
Zobacz więcej zdjęć »
Szwajcaria: kraina majestatycznych gór, rozpływającej się w ustach czekolady, banków, którym można zaufać, serowych founde oraz najprawdopodobniej najczystsze państwo w Europie.

Od kilkudziesięciu lat dolina Samnaun wyróżnia się spośród pozostałych regionów Szwajcarii swoją rozbudowaną infrastrukturą, licznymi wyciągami, dobrze naśnieżonymi stokami oraz doskonale przygotowanymi szlakami wędrownymi. Ten niewielki kurort położony u zbiegu trzech państw ─ Szwajcarii, Austrii i Włoch to jednocześnie największy region narciarski i snowboardowy we Wschodnich Alpach. Samnaun oferuje 235 km tras zjazdowych biegnących przez liczne stoki położone na wysokości 1700-2900 metrów n.p.m. Silvretta Arena Samnaun/Ischgl to największy kompleks narciarski w Alpach Wschodnich z 38 km tras niebieskich (łatwych), 132 km czerwonych (średnich) i 45 km czarnych (trudnych) oraz 20 km ścieżek do biegów narciarskich. Dzięki temu nawet narciarze, którzy spędzają w dolinie więcej niż tydzień nie będą się tu nudzić. Jeden karnet upoważnia do korzystania z 40 nowoczesnych wyciągów narciarskich, które są w stanie przewieźć 80 000 osób na godzinę. To właśnie w Samnaun uruchomiono pierwszą na świecie piętrową kolejką linową, która jednorazowo zabiera do kompleksu Silvretta ok. 180 osób.


CLAUWAU – Mistrzostwa Świata Świętych Mikołajów

Ostatnio największą atrakcją regionu jest CLAUWAU - Mistrzostwa Świata Świętych Mikołajów w Samnaun. Na Biegunie Północnym w domu Świętego Mikołaja trwają już gorączkowe przygotowania do eliminacji dziewiątej edycji zawodów. Drużyny Świętych Mikołajów ćwiczą rzut kulą śnieżną, jazdę na sankach, wspinaczkę na komin oraz inne dyscypliny, w których będą rywalizować podczas zawodów. Dziewiąte Mistrzostwa CLAUWAU odbędą się 27-28 listopada 2009 roku. Przez dwa dni pod czujnym okiem jury Święci Mikołajowie będą zmagać się z zadaniami konkursowymi, a najlepszy zawodnik zostanie wyróżniony tytułem Santa Claus World Champion.


SAMNAUN EVENT NIGHT – zakupy w strefie wolnocłowej, mnóstwo dobrej zabawy, pokazy narciarskie.

W nadchodzącym sezonie zimowym tradycyjne pokazy sportów zimowych na stokach Musellahang przyjmą nową formę o nazwie Samnaun Event Night. Podczas tego wydarzenia do godziny 20.30 będzie można skorzystać z zakupów w strefie wolnocłowej w Samnaun, a poźniej rozkoszować się urokliwą atmosferą gór przy ognisku i grzanym winie. Między 18 a 21 na stokach Musellhang dorośli i dzieci będą mogli wypróbować różnego rodzaju sprzęt zimowy, między innymi Zipfybob’y oraz Skifox’y, a także przejechać się na skuterze śnieżnym. Finał Samnaun Event Night rozpocznie się o godzinie 21.00 zapierającym dech w piersiach pokazem wyczynów narciarskich, po którym będzie można udać się na imprezę do lokalnych restauracji i barów.

ZIPFYBOB – dobra zabawa dla całej rodziny

W sezonie zimowym 2009/10 po raz pierwszy w ofercie Samnaun znajdzie się zjazd na Zipfybob’ie- specjalnym, lekkim urządzeniu z trzonkiem, zrobionym z tworzywa sztucznego. Zipfybob jest idealny zarówno dla dzieci jak i dorosłych, sprawdza się również podczas zawodów. 12 grudnia 2009 r. na stokach Alp Trider Sattel odbędzie się pierwszy wyścig Zi-One Zipfybob Downhill Race. Natomiast w dniach 22-24 stycznia 2010 roku będą miały miejsce Zi-One Zipfybob Fun Days razem z Mistrzostwami Świata i wyborem Mistrza Szwajcarii w jeździe na Zipfybob’ie oraz specjalnymi wyścigami dla dzieci i całych rodzin. Organizatorzy planują przygotowanie specjalnej trasy zjazdowej przystosowanej do Zipfybob’ów na stokach góry Musellhang a także zapraszają całe rodziny na imprezę Samnaun Event Night.

Wszystko dla rodzin

Najrozmaitsze udogodnienia dla rodzin zapewniają doskonały wypoczynek zarówno rodzicom jak też ich pociechom. Specjalnie wykwalifikowani instruktorzy z obydwu szkółek narciarskich w Samnaun zapewniają profesjonalne usługi, włączając dowożenie dzieci z i do miejsca zakwaterowania. Dla najmłodszych stworzono specjalne centrum opieki, umiejscowione w samym sercu regionu narciarskiego tak by rodzice mogli odwiedzać swoje pociechy w ciągu dnia. We wszystkich restauracjach w regionie oferowane są specjalne dania dla dzieci. Również ceny w Samnaun są przyjazne rodzinie. Wiek, do którego dzieciom przysługuje ulgowy karnet został podniesiony do 16 roku życia, zaś dzieci w wieku do lat 7 mogą jeździć za darmo (jeśli obydwoje rodziców wykupi karnety dla siebie). Jeśli tylko jeden rodzic jeździ na nartach, to kupując ski passy dla siebie i dwójki dzieci, dostanie darmowe karnety dla pozostałych pociech.

Wydarzenia

Inauguracja sezonu w regionie Silvretta Arena Samnaun/Ischgl
27.11.2009

Pierwsza impreza w sezonie zimowym:
IX Mistrzostwa Świata CLAU WAU
27-28.11.2009

Pierwszy wyścig Zi-One Zipfybob Downhill na stokach Alp Trider Sattel
12.12.2009

Przyjęcie bożonarodzeniowe
24.12.2009

Przyjęcie noworoczne/sylwestrowe
31.12.2009

Figures in White – festiwal rzeźb śniegowych
11-15.01.2010

Synchro Ski World Cup na stokach Musellahang
15.01.2010

Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Szwajcarii Zi-One Zipfybob, Wyścig Rodzinny
22-24.01.2010

Przyjęcie walentynkowe
14.02.2010

Koncert wielkanocny Top of the Mountain na hali Idalp (austriackie centrum Silvretta Arena)
04.04.2010

VIII Międzynarodowy Wyścig dla Dzieci Silvretta Schüler Cup
24-25.01.2010

XXII Międzynarodowy Wiosenny Snow Festival z koncertami pod gołym niebem na stoku
- Koncert w centrum narciarskim Alp Trida (Szwajcaria)
25.04.2010

- Koncert Top of the Mountain na hali Idalp (Austria)
01.05.2010


Zdjęcia
www.swiss-image.ch
Login: samnaun
Hasło: st7563

Kontakt
Christoph Kunz
Samnaun Tourism
Dorfstrasse 4
Samnaun-Dorf
Switzerland

Tel.: +41 +81 868 58 58
Fax: +41 +81 868 56 52
christoph.kunz@samnaun.ch
www.samnaun.ch


Zuzanna Seredyn
Sigma International
ul. Nowogrodzka 31
Warszawa, 00-511
tel. (22) 628 05 92 wew. 249
fax. (22) 629 96 14
mob. +48 668 368 805
zuzanna.seredyn@sigma.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

zuzanna.seredyn@sigma.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »