Motoryzacja » Transport

Rozbudowa hubu firmy FedEx na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle z okazji 10-lecia istnienia

Rozbudowa hubu firmy FedEx na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle z okazji 10-lecia istnienia
Zobacz więcej zdjęć »
Rozbudowa hubu dowodzi stałego zaangażowania na rzecz rozwoju regionu; FedEx oraz spółka Aéroports de Paris zainwestują wspólnie 158 mln USD

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma świadcząca usługi dostawy przesyłek ekspresowych, poinformowała wczoraj o planach rozbudowy hubu na paryskim lotnisku Charles de Gaulle, co dowodzi jej zaangażowania na rzecz rozwoju regionu i stałego ulepszania oferty usług dla klientów poszukujących dostępu do rynków europejskich i globalnych. 

W uroczystości z okazji dziesiątej rocznicy istnienia i rozbudowy obiektu wzięło udział ponad 300 gości, w tym Pierre Graff, prezes i dyrektor generalny Aéroports de Paris.Rozbudowa obiektu na lotnisku Charles de Gaulle, który obecnie jest największym hubem FedEx poza Stanami Zjednoczonymi, pozwoli na obsługę przez hub znacznie większej liczby paczek i dokumentów oraz umożliwi dalszy rozwój i ulepszenie kompleksowego asortymentu produktów i usług firmy. 

Dzięki wspólnej inwestycji FedEx i Aéroports de Paris, które wartość wyniesie 158 mln dolarów, FedEx będzie w stanie dalej oferować klientom usługi najwyższej jakości:  

  • Całkowita powierzchnia: 77 000 m2
  • Wzrost powierzchni sortowni z 49 600 m2 do 72 000 m2
  • Wzrost wydajności sortowania z 54 000 do 61 500 dokumentów i paczek na godzinę
  • Zwiększenie obszaru spedycji/towarów niebezpiecznych z 1 400 m2 do 13 000 m2
  • 300 lotów tygodniowo 

„To ekscytujący moment dla lotniska Paris-Charles de Gaulle, największego lotniska towarowego w Europie i szóstego co do wielkości lotniska towarowego na świecie” – powiedział Graff. „Rozbudowa hubu FedEx to duża zmiana dla lotniska – umacnia bowiem jego strategiczną rolę i pozycję głównego ośrodka sortowania i dystrybucji w regionie”.

Ekspansja wzmocni działania na rzecz rozwoju platformy multimodalnej lotniska Roissy-CDG, co ma podnieść konkurencyjność i atrakcyjność regionu i Francji w ogóle. Jako członek-założyciel projektu CAREX, którego celem jest rozwój szybkich pociągów towarowych w Europie, FedEx dowiódł swojego zaangażowania na rzecz wykorzystania kolei jako alternatywnego rozwiązania logistycznego w dostawach przesyłek ekspresowych w Europie, umożliwiającego redukcję hałasu i emisji związków węgla. 

„Ta chwila to źródło dumy dla FedEx – ten najwyższej klasy hub pozwoli nam bowiem zaoferować ulepszone usługi firmom w całej Europie i związać je lepiej z rynkiem globalnym” – powiedział Robert W. Elliott, prezes FedEx Express na Europę, Bliski Wschód, Subkontynent Indyjski i Afrykę.

„W ciągu ostatnich dziesięciu lat hub rozwijał się imponująco – liczba paczek i dokumentów przechodzących przez ten obiekt wzrosła dwukrotnie. Rozbudowa hubu FedEx jest wyrazem naszej wiary w dalszy rozwój regionu Ile-de-France i naszego dążenia do tego, by odgrywać główną rolę we wsparciu globalnego biznesu”. 

„Chcielibyśmy także uczcić osiągnięcia 2600 pracowników FedEx w hubie i w całej Francji i podziękować im za determinację w oferowaniu klientom wyjątkowego doświadczenia” – powiedział Alain Chaillé, wiceprezes ds. operacyjnych FedEx Express na Europę Południową.

„Nasz zróżnicowany zespół pracowników hubu, złożony z przedstawicieli 50 różnych narodowości, w ciągu ostatniej dekady oferował wysokiej jakości usługi. Jesteśmy przekonani, że zespół ten przez wiele kolejnych lat będzie w stanie sprostać potrzebom wymagających klientów”.

O FedEx Express

FedEx Express jest największą na świecie firmą oferującą ekspresowe usługi transportowe, która zapewnia szybką i niezawodną dostawę do ponad 220 państw i terytoriów. Firma FedEx Express korzysta z globalnej sieci powietrzno-lądowej w celu przyspieszenia dostawy ekspresowych przesyłek, na konkretną godzinę i w konkretnym dniu z zachowaniem gwarancji zwrotu pieniędzy w razie niepowodzenia. 

O FedEx Corp.

FedEx Corp. (NYSE: FDX) oferuje klientom i firmom na całym świecie szeroki zakres usług z dziedziny transportu, e-handlu oraz biznesowych. Firma odnotowuje przychody na poziomie 34 mld USD rocznie i oferuje zintegrowane aplikacje biznesowe za pośrednictwem spółek operacyjnych zbiorowo konkurujących i zarządzanych w oparciu o współpracę w ramach jednej szanowanej marki FedEx. Firma stale zdobywa miejsca w rankingach najbardziej podziwianych i zaufanych pracodawców i inspiruje 275 000 pracowników i dostawców do tego, by zawsze „absolutnie, pozytywnie” koncentrowali się na bezpieczeństwie, najwyższych standardach etycznych i zawodowych oraz potrzebach klientów i społeczności. Więcej informacji znaleźć można na stronie news.fedex.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

zuzanna.seredyn@sigma.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 6 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »