Zdrowie » Uroda

Kwas pirogronowy kluczem do promiennej cery

Każdy z nas chciałby mieć piękna i zdrową skórę. By to osiągnąć, salony kosmetyczne oferują nam szereg zabiegów. Jednym z takich zabiegów jest peeling kwasem pirogronowym. Niżej dowiecie się jak działa ta metoda i jakie przynosi efekty. Przeczytacie również kiedy nie należy jej stosować.

Kwas pirogronowy w połączeniu z wodą przekształca się w kwas mlekowy, a jego naturalnym źródłem są sfermentowane owoce, ocet i jabłka. Z powodzeniem stosowany jest w kosmetyce jako silny środek złuszczający, co jest szczególnie wskazane dla tłustej i trądzikowej cery. Peeling kwasem pirogronowym wykazuje szereg korzystnych właściwości na naszą skórę, co z całą pewnością wato wziąć pod uwagę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Peeling kwasem pirogronowym – jak działa na skórę?

Peeling kwasem pirogronowym wykazuje działanie złuszczające, ale nie powoduje przesuszenia skóry. Dodatkowo działa sebostatycznie, czyli redukuje nadmierne wydzielanie łoju, który może być przyczyną powstawania wyprysków. Peeling kwasem pirogronowym posiada właściwości przeciwzaskórnikowe, przeciwbakteryjne rozjaśniające oraz nawilżające. Dodatkowo wykazano, że za jego pomocą można skutecznie pobudzić produkcję kolagenu, elastyny i glikoprotein, dzięki którym możliwa jest widoczna poprawa wyglądu skóry oraz jej kondycji.

Najczęściej stosuje się peeling kwasem pirogronowym o stężeniu 40% w przypadku łojotokowego zapalenia skóry oraz przebarwień, jak również o stężeniu 60% w przypadku blizn potrądzikowych, zaburzeń rogowacenia oraz fotostarzenia. Skuteczność zabiegów wykorzystujących peeling kwasem pirogronowym została potwierdzona, dzięki czemu coraz więcej osób może cieszyć się tryskająca zdrowiem cerą.

Zabieg kwasem pirogronowym wykonywany w profesjonalnym gabinecie  stosowany jest w okresach jesiennych, zimowych i wczesno wiosennych. Latem promienie UV są silne co może skutkować podrażnieniem skóry po zabiegu. Podczas stosowania kuracji hydroksykwasami nie należy również korzystać z solarium. Po zabiegu obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów przeciwsłonecznych z wysokim poziomem protekcji.

 Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • opryszczka,
  • trądzik w fazie aktywnej,
  • trądzik różowaty,
  • łuszczyca,
  • skaleczenia i otarcia,
  • podrażnienia,
  • grzybica.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Karolina00994

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »